03:55 09 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1286
  • RUB80.4584
Latvijā
Saņemt īso saiti
78

Saeimas balsojuma laikā Aldis Gobzems neatbalstīja Krišjāņa Kariņa valdību.

RĪGA, 31. janvāris – Sputnik. Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāja vietnieks Aldis Gobzems (KPV LV) nocelts no amata, jo balsojis pret Krišjāņa Kariņa valdību, vēsta press.lv.

Vakar, 30. janvārī, par jauno Saeimas Juridiskās komisijas vadītāju tika ievēlēta Juta Strīķe no Jaunās konservatīvās partijas. Komisijas vadītāja pārvēlēšana notikusi pēc tam, kad iepriekšējais komisijas vadītājs Jānis Bordāns (JKP) nolika deputāta mandātu, jo kļuvis par tieslietu ministru.

No priekšsēdētāja vietnieka amata atstādināts Gobzems, kurš neatbalstīja Krišjāņa Kariņa valdību. Viņa vietā par komisijas priekšsēdētāja vietnieku kļuvis Ritvars Jansons (VL-TB/LNNK).

Iepriekš bažas sakarā ar iespējamo atstādināšanu no amata izteica Saeimas Pieprasījumu komisijas priekšsēdētāja Linda Liepiņa (KPV LV). Viņa, līdzīgi Gobzemam, balsojusi pret Kariņa valdību.

Tāpat pret valdības apstiprināšanu uzstājās Didzis Šmits, kuru Kariņš iepriekš nevēlējās redzēt ministra kārtā savā valdībā, Karina Sprūde, kuru nepamierināja, ka valdības prioritātēs nav norādīta OIK atcelšana, un Iveta Benhena-Bēkena, kura iepriekš atklāti neuzstājās pret Kariņu.

Pēc tam Kariņš paziņoja, ka deputāti, kuri Saeimas balsojumā neatbalstīja jauno valdību, neiekļūs koalīcijas sastāvā. Pēc viņa sacītā, šāds princips iekļauts koalīciju izveidojušo partiju sadarbības līgumā. Viņš piebilda, ka tas, kā KPV LV partijā veidosies iekšējās attiecības ar tiem pieciem deputātiem, kuri balsoja pret, ir viņu iekšējā darīšana.

Pēc temata

Saeima sākusi meklēt jaunu prezidentu: Vējoņa izredzes palikt uz otru termiņu ir nelielas
"Jaunie konservatori" aicina rīkot protestus pie Saeimas
Dace Melbārde balotēsies Eiroparlamenta vēlēšanās
Tuvākajā laikā Latvijai beidzot var parādīties valdība

Galvenie temati