18:47 07 Maijs 2021
Tiešraide
  • USD1.2059
  • RUB89.4671
  • RUB89.4671
Latvijā
Saņemt īso saiti
138

Ozolnieku novadā vecākajam līgavainim bija 81 gads, bet līgavai 78 gadi; Dzimtsarakstu nodaļā šādu laulību skaita pieaugumu skaidro ar jaunajiem pensiju noteikumiem, kuri stājušies spēkā kopš šī gada sākuma.

RĪGA, 28. janvāris – Sputnik. Latvijā pieaug laulību skaits pensionāru vidū, raksta  skaties.lv. Piemēram, Ozolnieku novadā vecākajam līgavainim bija 81 gads, bet līgavai 78 gadi.

Dzimtsarakstu nodaļā domā, ka pensionāri noslēdz laulību ne tikai tāpēc, ka visus pārņēmusi mīlas epidēmija. Nodaļas vadītāja Laura Gasparoviča skaidro, ka aiz šāda lēmuma slēpjas aprēķins.

"Pagājušais gads iezīmējis aktualitāti, ka laulību reģistrējuši vairāk senioru nekā iepriekš. Tas, visdrīzāk, skaidrojams ar grozījumiem likumā "Par valsts pensijām", kur paredzēts, ka pārdzīvojušais laulātais vienu gadu saņems daļu mirušā dzīves drauga pensijas, tādējādi mudinot kopdzīvi reģistrēt oficiāli," - paskaidroja Gasparoviča.

Tieslietu ministrija norāda, ka gada sākumā kopumā arī pieaudzis reģistrēto laulību skaits. Nākotnē tas, visticamāk, turpinās pieaugt, jo daudzi pensionāri izrāda savu interesi.

Šobrīd vēl ir grūti prognozēt, vai pozitīvā laulību dinamika ir saistīta ar vecāka gadagājuma jaunlaulāto aktivitāti. Bet jebkurā gadījumā, pērnā gada beigās un šī gada sākumā pensionāri pietiekami aktīvi interesējās par formalitātēm un laulības reģistrācijas procedūru gan telefoniski, gan klātienē.

Daudzi interesējas, vai ir iespējams stāties laulībā bez lieciniekiem. Dzimtsarakstu departamentā arī uzskata, ka bez lieciniekiem var iztikt, tāpēc šī iniciatīva jau ir iesniegta Saeimā.

Pēc temata

Bez bērnu palīdzības es nevarētu izdzīvot: pensionāri Latvijā pieprasa palielināt pensijas
Lietuvā katrs desmitais pensionārs ir spiests strādāt
Latviete šokā: katra otrā māja Mazsalacā stāv tukša – dzīvo tikai pensionāri
Gandrīz pusei pensionāru Latvijā draud nabadzība

Galvenie temati