14:11 06 Aprīlis 2020
Tiešraide
  • USD1.0785
  • RUB82.8075
Latvijā
Saņemt īso saiti
57

Ķengaraga iedzīvotāji nobažījušies par lapsu biežu parādīšanos mikrorajona ielās: gaišā dienas laikā dzīvnieki staigā pa promenādi un nekā nebaidās.

RĪGA, 26. janvāris — Sputnik. Jau vairākas nedēļas Ķengaraga iedzīvotāji stāsta, ka redzējuši lapsas. Agrāk sociālo tīklu apmeklētāji lepojās ar skaistām gulbju fotogrāfijām promenādē, taču tagad objektīvā aizvien biežāk parādās rudas lapsiņas. Pie tam rodas iespaids, ka dzīvnieki nenieka nebaidās, - tie izturas kā parasti kaķi.

Iedzīvotāji pat raizējas, ka sala dēļ lapsas nevar atrast iztiku, tāpēc dodas pie cilvēkiem – aplaupa klaiņojošos kaķus un pat pašus liek uz zoba.

Dažus satrauc cilvēku drošība. Piemēram, Iļja Kočevs atklātā grupā "Ķengarags" apjautājās, vai lapsas nevarot kādu apveltīt ar trakumsērgu, jo staigā pa promenādi un nebaidās ne no cilvēkiem, ne suņiem. Spriežot pēc fotogrāfijām, lapsas patiešām izskatās ne īpaši labi – tās ir vājas, ar noplukušām astēm.

Taču sociālo tīklu apmeklētāji nomierināja kaimiņus – trakumsērgas gadījumi Latvijā nav fiksēti jau vairākus gadus, bet lapsas Ķengaragā dzīvo jau labu laiku.

Patiešām, trakumsērga Latvijā nav novēroja jau ilgu laiku, ko valsts ik gadus organizē savvaļas dzīvnieku vispārēju vakcināciju.

Скриншот из соцсети Facebook
Ekrānuzņēmums no publikācijas Facebook vietnē

Tomēr zoologi apstiprināja, ka ar kaķiem lapsas nedraudzējas – tās var nokost kaķi un pat uzbrukt sunim. Tāpēc speciālisti iesaka pavērot lapsas no malas, netuvoties dzīvniekam un nebarot to.

Atgādināsim, ka lapsas ir sastopamas arī citos Rīgas rajonos. Piemēram, aizvadītā gada oktobrī Latvijas universitātes Botānisko dārzu Kandavas ielā divas reizes apciemoja ruda huligāne. Viņa iekļuva Palmu mājā un atteicās iet prom, līdz tika izsaukta policija.

Скриншот из соцсети Facebook
Ekrānuzņēmums no publikācijas Facebook vietnē

Galu galā dzīvnieks tika noķerts un nogādāts veterinārajā klīnikā. Speciālisti konstatēja, ka lapsa ir absolūti vesela. Pēc "profilaktiskas sarunas" huligāne tika palaista brīvībā mežā Rīgas apkaimē.

Pēc temata

Lapsas apēdušas gandrīz visus flamingus Rīgas zoodārzā
Pripete. Lapsa, desa un fotogrāfijas
Lapsa Čeļabinskas zooparkā iemācījusies apieties ar spinneri

Galvenie temati