21:18 07 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1290
  • RUB80.8888
Latvijā
Saņemt īso saiti
34

Pasažieru kustīgā celiņa celtniecība Rīgas Starptautiskajā lidostā izmaksās vairāk nekā miljonus eiro.

RĪGA, 14. janvāris – Sputnik. Saskaņā ar Iepirkumu uzraudzības biroja informāciju, Starptautiskā lidosta "Rīga" pasažieru ērtībai uzbūvēs travelatoru, vēsta Grani.lv.

Pēc lidostas "Rīga" pārstāves Lauras Karnītes sacītā, pasažieru kustīgos celiņus plānots izvietot starp termināļiem B un C.

Pieteiktajā iepirkumā Rīgas lidosta saņēma vienu kustīgā celiņa izbūves piedāvājumu. Līgums par 1,198 miljoniem eiro noslēgts ar uzņēmumu SIA Belss.

Lidosta atsaucās uz pasažieru piedāvājumiem, kuri pauda vēlmi redzēt šādu celiņu gaisa ostas terminālī. Travelatoru uzstādīs vecāka gadagājuma cilvēku ērtībai, cilvēkiem ar īpašam vajadzībām un ģimenēm ar maziem bērniem.

Celiņu plānots uzbūvēt līdz vasaras sezonas sākumam, šī gada marta beigās.

Saskaņā ar informāciju portālā Firmas.lv, uzņēmums SIA Belss ir dibināts 1994. gadā, tā pamatkapitāls ir 560 300 eiro. SIA Belss īpašnieks ir Tālis Ziediņš.

Pērnā gada oktobrī tika ziņots, ka Starptautiskā lidosta "Rīga" cer palielināt kravu pārvadājumu apjomus, pateicoties piektā perona izbūvēšanai. Lidosta meklēja būvdarbu veicēju pasūtījuma līguma izpildīšanai par kopējo summu 14,8 miljonu eiro apmērā (bez PVN).

Tika plānots, ka piekto peronu uzbūvēs mazāk nekā pusotra gada laikā.

Lidosta "Rīga" 2018. gada otrajā ceturksnī kļuva par otro Eiropā pēc izaugsmes tempiem. Pērnā gada septiņos mēnešos lidosta apkalpoja 3,99 miljonus pasažieru, kas ir par 17,5% vairāk, nekā tajā pašā periodā 2017. gadā.

Lidostas pārvesto kravu apjoms palielinājies par 31%, līdz 16 300 tonnām, savukārt lidojumu skaits pieaudzis par 14,3%, līdz 47 800.

Pēc temata

Tranzīts: ik gadus Latvija zaudē 20 tūkstošus darbspējīgo iedzīvotāju
Mirušās dvēseles: Latvijā "pazaudēti" 175 tūkstoši iedzīvotāju
airBaltic atskaitījās par mobilo ierīču biļešu iegādes skaita pieaugumu

Galvenie temati