07:53 18 Septembris 2019
Tiešraide
  • USD1.1026
  • RUB70.7241
Krišjānis Kariņš

Prezidents uzticējis valdības veidošanu Kariņam

© Foto: karins.lv
Latvijā
Saņemt īso saiti
Kas stāsies pie stūres: Latvijas jaunās valdības veidošana (102)
21

Krišjānim Kariņam būs divas nedēļas valdības izveidošanai.

RĪGA, 7. janvāris – Sputnik. Prezidents Raimonds Vējonis uzticējis valdības veidošanu premjera kandidātam no "Jaunās Vienotības" Krišjānim Kariņam.

Šodien, pēc tikšanās Rīgas pilī", prezidents uzticēja Kariņam divu nedēļu laikā izveidot valdību un iegūt deputātu vairākuma atbalstu.

Partijas nosaukušas Kariņa kandidatūru kā kompromisu jau decembra vidū, taču līdz šim brīdim viņš veicis pārrunas par valdības veidošanu neoficiāli.

Kariņš piedāvā izveidot piecu partiju valdību - "Jaunā Vienotība", Jaunā konservatīvā partija, "Attīstībai/Par!", KPV LV un Nacionālā apvienība.

Piektdien Kariņš nosauca topošās valdības prioritātes – finanšu sektora sakārtošana, likumība, korupcijas apkarošana, ēnu ekonomikas apkarošana, izglītības reformu turpināšana, elektroenerģijas obligātās iepirkuma komponentes likvidācija, teritoriālā reforma un demogrāfija.

Viņš uzskata, ka valdības deklarācijas izstrāde būs grūts uzdevums, taču cer ar partneriem nonākt pie kopsaucēja un divu nedēļu laikā vienoties ar tiem par jauno valdību un tās uzdevumiem.

Temats:
Kas stāsies pie stūres: Latvijas jaunās valdības veidošana (102)

Pēc temata

Pasaka par stikla kalnu: kādēļ Kariņš dzer par Gobzema veselību
Kučinskis: premjerministru no malas vienkārši noēdīs
Joprojām nav zināms Latvijas premjera amata kandidāta vārds

Galvenie temati