01:13 23 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2158
  • RUB91.1009
Latvijā
Saņemt īso saiti
29

Gāzes un šķeldu cenu kāpums liek "Rīgas Siltums" palielināt siltumtarifus Rīgā.

RĪGA, 28. decembris – Sputnik. Siltumapgādes uzņēmums "Rīgas Siltums" plāno palielināt siltumenerģijas tarifus par 12,6%, liecina informācija oficiālā izdevumā Latvijas Vēstnesis.

Tarifu piedāvāts noteikt 49,99 eiro apmērā par megavatstundu bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), savukārt šobrīd tarifs sastāda 44,39 eiro par megavatstundu bez PVN.

Kā skaidro kompānijā, tarifu izmaiņas esot saistītas ar dabasgāzes cenu kāpumu par 35%, šķeldu cenu kāpumu par 8% un citu izmaksu pieaugumu laika periodā kopā 2013. gada 1. jūlija, kad stājās spēkā esošais tarifs.

Jaunais tarifs varētu stāties spēkā no nākamā gada aprīļa, ja to apstiprinās Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK). Tarifu projektu "Rīgas Siltums" iesniedza komisijai 27. decembrī.

Kompānija "Rīgas Siltums" ir viens no galvenajiem siltumenerģijas piegādātājiem Rīgā – tās daļa sastāda 76%. Uzņēmuma akcionāri ir Rīgas dome (49% akciju), valsts (48,995%), "Enerģijas Risinājumi. RIX (2%) un Latvenergo (0,005%). Kopš 1996. gada kompānija tāpat nodarbojusies ar siltumtīklu apkalpošanu galvaspilsētas lielākajā namu pārvaldē "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP), taču pērn zaudēja tenderi, un šī funkcija pārgāja kompānijai "Siltumserviss Rīga".

Pēc temata

Siltuma Rīgā nebūs: apkures sistēma novecojusi, un rīdzinieki ir kaitnieki
Latvijas GTS operators tiesā pieprasa palielināt gāzes tarifu iedzīvotājiem
Iemītniekam nekad nav taisnība: apšaubāmais komunālais serviss Rīgā
Jaunie gāzes tarifi: kam nāksies maksāt vairāk
Latvijā sola jaunu gāzes cenu pieaugumu

Galvenie temati