15:08 07 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1843
  • RUB86.9321
Latvijā
Saņemt īso saiti
51

Aviokompānija airBaltic reklamē Latviju visā pasaulē – par godu valsts simtgadei jaunās lidmašīnas ieguvušas Latvijas pilsētu vārdus.

RĪGA, 5. decembris – Sputnik. Latvijas aviokompānija airBaltic pagājušajā nedēļā saņēma četrpadsmito Airbus A220-300 lidmašīnu un nosauca visas šīs sērijas lidmašīnas par godu Latvijas pilsētām, vēsta kompānijas mājaslapa.

Šī gada septembrī aviokompānija paziņoja, ka Latvijas simtgadē saņems 14 plašas, klusas un ekoloģiskas Airbus A220-300 lidmašīnas un vēlas nosaukt tās par godu Latvijas pilsētām.

Pilsētu izvēli sniedza Latvijas iedzīvotājiem. Kopumā balsojumā tika saņemts vairāk, nekā 98 tūkstoši balsu. Pirmo vietu ar 9 183 balsīm ieguva Cēsis, aiz kuras sekoja Alūksne, Valmiera, Kuldīga un Smiltene. Gala sarakstā iekļuva arī Ogre, Līvāni, Bauska, Gulbene, Rīga, Jelgava, Liepāja, Jūrmala un Sigulda.

​​"Kā Latvijas vadošais eksporta zīmols mēs investējam resursus, lai nestu Latvijas vārdu pasaulē. Godinot Latvijas pilsētas un to nosaukumu piešķiršanu mūsu lidmašīnām, airBaltic pasažieri novembrī lidojumu žurnālā Baltic Outlook varēja lasīt īsus aprakstus par katru no tām,​" paziņoja airBaltic izpilddirektors Martins Gauss.

Pēc temata

airBaltic cer šogad pārvest 4 miljonus pasažieru
airBaltic Pilotu akadēmija saņēmusi lidojumu simulatoru Diamond
"Izgāšanās": sociālajos tīklos skan kritika par airBaltic patriotisko lidmašīnu

Galvenie temati