08:12 12 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Latvijā
Saņemt īso saiti
23

Saeimā izveidojušies veco un jauno spēku bloki, balsu valdības izveidei nepietiek abiem, un nāksies atteikties no "sarkanajām līnijām".

RĪGA, 21. novembris — Sputnik. Politiskā sistēma Latvijā ir nonākusi strupceļā, paziņoja 13. Saeimas deputāts, partijas "Saskaņa" premjerministra kandidāts Vjačeslavs Dombrovskis radio Baltkom ēterā.

Vakar prezidents Raimonds Vējonis pēc konsultācijām ar Saeimā pārstāvētajām partijām nenosauca premjerministra kandidātu un deva laiku līdz 26. novembrim – līdz šim brīdim partijām jāvienojas par valdošās koalīcijas sastāvu. Neviens no abiem poteniciālajiem premjera kandidātiem (Aldis Gobzems no KPV LV un Artis Pabriks no "Attīstībai/Par!") nav saņēmis Saeimas deputātu vairākuma atbalstu, atzīmēja prezidents.

"Iezīmējies veco spēku bloks un jauno spēku bloks. Abiem nepietiek balsu valdības izveidei. Tas ir, tagad viņiem jāizlemj, kas ir svarīgāks – solījumu izpilde vai sarkanās līnijas," – atzīmēja Dombrovskis.

Politiķis uzskata, ka "sarkanās līnijas" attiecībās ar viņa partiju ir "neiecietības slimība", kas tikai progresēs.

"Sarkanās līnijas viņiem attiecas uz partiju "Saskaņa". Partijas, kas dēvē sevi par latviskām, novilkušas sarkanās līnijas pret "nelatviešu" partijām. Viņu motivācija ir acīmredzama – tā ir neiecietības slimība. Tagad viņiem ir sarkanās līnijas arī pret Zaļo un zemnieku savienību, un man šķiet, tas turpināsies," – paskaidroja politiķis.

Pie tam, pēc viņa vārdiem, starp pārrunu dalībniekiem izveidojusies zināma vienprātība – tas kļuva skaidrs pēc budžeta komisiju vadītāju iecelšanas.

"Starp partijām ir spēkā kopēja vienošanās. Visi politiskie spēki piekrīt komisiju un to vadības sadalījumam. Pirmo vijoli spēlē veco spēku bloks. Runa ir par "Attīstībai/Par!" un "Jauno Vienotību". Par Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāju iecelts Mārtiņš Bondars ("Attīstībai/Par!"). viņa vietnieks – Atis Zakatistovs ("KPV LV"). Komisijas sekretāre – tagadējā finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Pēc temata

Bordāna nebūs: bez valdības Latvija varētu kļūt stiprāka
Kas varētu nonākt Latvijas Saeimas komisiju vadībā
Dombrovskis: izvēle starp trim premjera kandidātiem – solis pretī Saeimas atlaišanai
Demokrātija latviešu gaumē: "Saskaņu" neuzaicināja uz TV raidījumu par topošo valdību

Galvenie temati