17:06 04 Jūnijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1194
  • RUB77.0055
Latvijā
Saņemt īso saiti
46

Mazāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju valsts simtgadi uzskata par sev nozīmīgu, vēl mazāk plāno piedalīties svētku pasākumos.

RĪGA, 17. novembris – Sputnik. Kaut arī Latvijas simtgades svinībām tiek veltīta kolosāla varasiestāžu un mediju uzmanība, nevar sacīt, ka šiem svētkiem būtu liela nozīme Latvijas sabiedrībai.

Par to liecina iedzīvotāju aptaujas dati vecumā no 18 līdz 60 gadiem, kuru veica kompānija Kantar TNS, vēsta portāls Skaties.lv.

Mazāk nekā puse respondentu (49%) paziņoja, ka viņiem Latvijas simtgade ir nozīmīgi svētki. Četri no desmit aptaujātajiem (39%) atbildēja, ka priekš viņiem šai jubilejai nav īpašas nozīmes.

12% nav konkrētas atbildes uz šo jautājumu.

Kā rādīja iepriekš rīkotā Kantar TNS aptauja, mazāk nekā puse iedzīvotāju (43%) plāno 18. novembrī apmeklēt svētku pasākumus. Tikpat daudz cilvēku pavadīs šo dienu kā parastu brīvdienu.

Latvija svin savu simtgadi 18. novembrī, jo tieši šajā dienā 1918. gadā tika pasludināts Latvijas Republikas Neatkarības akts. Programmā iekļauts vairāk nekā deviņsimt pasākumu, it sevišķi krāšņi valsts jubileju plānots nosvinēt Rīgā.

Pēc temata

Rīgā ar simtgades simboliku piesedz sabrukušās kāpnes
Dāvana simtgadē un psihoterapijas kurss: prezidents atsaucis J.Bordāna kandidatūru
"Gaidu tualetes papīra speciālizlaidumu": Latvijas simtgadei veltītās dizaineru ieceres
Latvijas simtgade bez rekorda: trūkst līdzekļu lielākajam karogam

Galvenie temati