05:58 31 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Latvijā
Saņemt īso saiti
80

Aptuveni katrā trešajā gadījumā garās rindas pie speciālistiem radušās ārstu trūkuma dēļ.

RĪGA, 27. septembris — Sputnik. Veselības aprūpes iestādes Latvijā paskaidrojušas galvenos iemeslus, kuru dēļ veidojas garas rindas — ārstu un finansējuma trūkums, raksta Mixnews.lv.

Par to pastāstīja Nacionālā veselības dienesta (NVD) pārstāve Līga Gaigala Saeimas Sabiedriskās veselības apakškomitejas sēdē.

Viņa konstatēja, ka 33% gadījumu problēmu rada nepietiekamais ārstu trūkums vai grūtības, ko sagādā speciālistu piesaistīšana, 23% — finansējuma trūkums, 22% — nepieciešamība pārskatīt tarifus, 7% — ģimenes ārstu nepamatotie noteikumi.

Piemēram, 2018. gada pirmajā pusē rehabilitācijas pakalpojumu jomā izdevās par 7% samazināt veselības aprūpes iestāžu skaitu, kuros gaidas rindā ilga vairāk nekā 30 dienas.

Pirmajā pusgadā veikts 1 miljons valsts apmaksātu diagnostikas izmeklējumu — par 219 tūkstošiem vairāk nekā 2017. gada pirmajā pusē.

2017. gada februārī Veselības ministrija lūdza valdībai papildu finansējumu 22 miljonu eiro apmērā. Šie līdzekļi tika atvēlēti rindu samazināšanai pie speciālistiem, diagnostikas izmeklējumiem, ārstēšanai dienas stacionāros un ambulatorai ārstēšanai. Gada beigās veselības ministre Anda Čakša ziņoja, ka rindas sarukušas par 25%.

Laiku pa laikam sociālajos tīklos pavīd stāsti par to, cik grūti nokļūti pie kāda speciālista: rindā pie

bērnu psihologa stāv trīssimt cilvēki, pie endokrinologa pat par naudu var nokļūt tikai pēc mēneša, bet ringa pie bērnu stomatologa Daugavpilī ilgst 10 mēnešus.

Tiesa, ārsti uzskata, ka dažkārt rindas veido paši pacienti: statistika liecina, ka katrs piektais pacients neierodas uz valsts apmaksātām konsultācijām un izmeklējumiem, nebrīdinot par to ārstu.    

Pēc temata

Jelgavā izveidots fonds bērnu stomatologu atbalstam
Briģis: "Čakšas sistēma" liks ārstiem sūtīt dažus cilvēkus nomirt
Jauniešu vidū Latvijā strauji izplatās HIV
E-veselība maksājusi miljonus, taču cilvēki spiesti paši braukt pēc analīžu rezultātiem

Galvenie temati