03:08 01 Marts 2021
Tiešraide
  • USD1.2121
  • RUB90.6697
Latvijā
Saņemt īso saiti
26

Lauksaimnieki no Polijas un Baltijas valstīm lūgs Eiropas Savienības vadību palielināt ES jaunajā budžetā viņiem atvēlēto finansējumu.

RĪGA, 20. septembris — Sputnik. Zemnieki no Latvijas kopā ar igauņu, lietuviešu un poļu lauksaimniekiem plāno 18. novembrī sarīkot protesta akciju Briselē pret nevienlīdzīgajām ES valstu dotācijām, vēsta Jauns.lv.

Līdz ar ES jaunā plānošanas perioda 2021.-2027.gg. tuvošanos Eiropas Komisija nākusi klajā ar provizorisku ieteikumu par kopējās lauksaimniecības politikas līdzekļu sadali starp ES valstīm. Lai arī jaunajā kopējās lauksaimniecības politikas piedāvājumā Latvijai izdevies saglabāt būtisku līdzekļu apjomu nākamajam periodam, Latvijas zemnieku uzskata, ka piedāvātais finansējums ir netaisnīgs, paskaidroja Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) priekšsēdētājs Edgars Treibergs.

Viņš atgādināja, ka Latvija joprojām nav vienādā stāvoklī ar citām ES valstīm, it īpaši tā saucamajām vecajām valstīm. Pie tam lauksaimniecības produkcijas ražotāji konkurē ES vienotajā tirgū, kur pārdod savu produkciju, viņš uzsvēra.

Protesta akcija iecerēta dienā, kad Briselē notiks ES valstu vadītāju sapulce, norādīja LOSP ģenerāldirektors Guntis Vilnītis.

Arī iepriekš Briselē organizētas fermeru protesta akcijas, piemēram, 2016. gadā zemnieki iekārtoja stilizētu lopkopības fermu līdzās ES Padomes ēkai Briselē, kur tikās ES valstu lauksaimniecības ministri, savukārt piena ražotāji no Beļģijas, protestējot pret ES lauksaimniecības politiku, aplēja ar pienu stiklus ēkas fasādē Briselē.

Pēc temata

Euractiv: fermeri iesūdzējuši tiesā Eiropas Savienību globālās sasilšanas dēļ
Latvijas zemniekiem nekompensēs sausuma radītos zaudējumus
Latvijas zemnieki zaudēs trešo daļu labības ražas
Latvijas zemnieki lūdz atbalstu mazajām saimniecībām
Eiropas Komisijai lūdz segt kaut daļu no Latvijas zemnieku zaudējumiem

Galvenie temati