07:48 03 Aprīlis 2020
Tiešraide
  • USD1.0906
  • RUB85.8405
Latvijā
Saņemt īso saiti
32

Rīgas dome piesedza Vanšu tilta pussabrukušās kāpnes ar Latvijas simtgades simboliku, Latvijas valsts simtgades birojs paudis neapmierinātību.

RĪGA, 5. septembris — Sputnik. Latvijas valsts simtgades birojs pauž neapmierinātību ar to, ka Vanšu tilta pussabrukušās kāpnes bez biroja piekrišanas tika piesegtas ar simtgades simboliku, vēsta Skaties.lv.

"Mēs šobrīd esam sarunās ar uzņēmumu, kas apsaimnieko Rīgas tiltus, kā mēs varētu šo situāciju risināt. Viņiem būtu bijis jāsaskaņo simtgades simbolikas izmantošana. Skatāmies, kā varam to atrisināt," — stāsta Latvijas valsts simtgades biroja vadītāja Linda Pavļuta.

Viņa uzskata, ka simtgades piederības zīme nedrīkst palikt uz tilta kāpnēm tagadējā izpildījumā.

Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve pastāstīja Una Ahuna-Ozola paskaidroja, ka kāpnes tika piesegtas vasarā notikušo svētku laikā. Kad bija jāizvēlas starp zaļo celtniecības sietu un tādu, kurā attēloti simtgades simboli, priekšroku deva pēdējam variantam.

"Kāpnes nav redzamas, jo ir aizklātas. Likās labāk tās aizklāt ar estētiski glītu simtgades simboliku, nevis ar zaļo celtniecības sietu," — atzīmēja Ahuna-Ozola.

Šā gada martā apbrukusi Vanšu tilta kāpņu daļa. Tilta plānotā rekonstrukcija sāksies nākamgad.

Simtgades piederības zīmi, to iepriekš saskaņojot, var izmantot pasākumos vai attēlot uz precēm un suvenīriem, kas popularizē Latviju. Birojs neļauj izmantot simboliku, piemēram, uz alkoholiskiem dzērieniem vai higiēnas precēm.

Pēc temata

Vairāk nekā 10 tūkstoši cilvēku gatavi atteikties no Latvijas simtgades svinībām
Latvijas simtgade bez rekorda: trūkst līdzekļu lielākajam karogam
Sociālajos tīklos atrod Latvijas simtgades aleju: lombardi un ātri aizdevumi
Saules mūžu Latvijai: par godu valsts simtgadei tiek laista klajā jubilejas monēta
Videoklips par godu Latvijas simtgadei

Galvenie temati