20:09 25 Februāris 2020
Tiešraide
  • USD1.0840
  • RUB70.7943
Latvijā
Saņemt īso saiti
51

Skolotājus meklē kaimiņu novados, mēģina viņus pierunāt strādāt divās skolās vienlaicīgi, lūdz pensionārus atgriezties un vēl pastrādāt.

RĪGA, 3. septembris — Sputnik. Latvijas skolas piedzīvo skolotāju deficītu, stāsta Krievu apraides LTV7 raidījums "Ļičnoje delo".

Saskaņā ar Izglītības un zinātnes ministrijas datiem par 2016. gadu, praktiski visas Latvijas pilsētas izjūt skolotāju trūkumu. Valstī visvairāk trūkst matemātikas, fizikas, ķīmijas skolotāju. Nedaudz labāka situācija ir ar valodu pasniedzējiem.

Jaunais mācību gads
© Sputnik / Oksana Dzadan

Rīgā 13 skolās nav fizikas skolotāju. Astoņās skolās trūkst ķīmijas skolotāju, aptuveni 30 galvaspilsētas skolas izjūt ķīmijas, matemātikas, latviešu un angļu valodas skolotāju trūkumu.

Jelgavā trūkst 10 skolotāju. Šeit ir pieprasījums pēc matemātiķiem, latviešu valodas skolotājiem mazākumtautību skolās, un pēc krievu valodas skolotājiem latviešu skolās.

Tuvojoties jaunajam mācību gadam, Daugavpilī trūkst sešus pedagogus. Skolotājus meklē kaimiņu novados un pierūna viņus pārcelties uz pilsētu.

Liepājā vismaz divas skolas mācību gadu sāks bez matemātikas skolotājiem. Skolotāji, kas joprojām strādā, jau ir uz izdegšanas robežas — viņiem nākas apvienot darbu vairākās skolās. Arī skolas dara, ko vien var, pat mēģina pierunāt skolotājus pensionārus paņemt kaut dažas stundas.

Pilnībā nokomplektētas skolas tikai Rēzeknē. Turklāt pašvaldībā apgalvo, ka esot skolotāji, kuri gatavi strādāt, bet vietējās skolas neko nevar viņiem piedāvāt.    

Pēc temata

Šadurskis pastāstījis, kā Latvijā var "apglabāt" karjeru
Šadurskis: skolai nav jābūt tuvu mājām
Valdība piešķīrusi katram skolēnam 7 eiro teātru un muzeju apmeklēšanai
Vanaga par izglītības reformu: vainīgi būs pedagogi

Galvenie temati