11:16 16 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2123
  • RUB89.0364
Latvijā
Saņemt īso saiti
34

Vai Latvija spēs piedāvāt ērtu pārvietošanos elektromobiļu īpašniekiem, vai arī viņiem joprojām nāksies izmantot rozetes ātrās uzlādes staciju vietā.

RĪGA, 31. augusts — Sputnik. Maratona dalībnieki, kurš norisinās ar devīzi "Uzlādes tīkls savieno pilsētas", pārbaudīs pārvietošanās ērtības ar elektromobili Latvijā un nodemonstrēs pārējiem "zaļo" mašīnu priekšrocības, raksta Grani.lv.

Maratons startēja ceturtdien, 30. augustā, Jūrmalā un ilgs līdz 1. septembrim. Elektromobiļu ceļojuma maršruts ies cauri septiņām Latvijas pilsētām — Ventspils — Liepāja — Bauska — Jēkabpils — Daugavpils — Stāmeriena — Valmiera. Katrā no tām maratona dalībnieki pieturēs un tiksies ar visiem gribētājiem.

Daugavpilī tikšanās notiks piektdien, 31. augustā, no plkst. 16:30 līdz 18:00 Kraujas ielā 3.

Iepriekš ziņots, ka jūlija beigās visā Latvijā bija jāuzsāk darbs 70 elektromobiļu ātrās uzlādes stacijām. Pirmā stacija Liepājā tika atklāta jūlija sākumā. Izņemot to, šādas stacijas ir Durbē, Kalvenē, Skrundā, Saldū, Bikstos un Rīgā. Plānots, ka Latvijā uzlādes stacijas parādīsies uz visiem tranzīta ceļiem, un tiks izvietotas tā, lai elektromobili varētu uzlādēt ik pēc 50 kilometriem. Līdz 2021. gadam elektromobiļu uzlādes staciju skaitam jāpalielinās līdz 150.

Tagad, līdz ar uzlādes staciju tīkla izveidošanu Latvijā, elektromobiļu īpašnieki var neraizēties par rozešu meklēšanu un ilgu stundu stāvēšanu. Vien nieka 20 minūšu laikā mašīnas akumulators uzlādēsies braucienam 100 kilometru attālumam, atkarībā no akumulatora apjoma un mašīnas modeļa. Uzlādēties varēs visu diennakti. Maksa par pakalpojumu sastāda vien 15 centus minūtē, ieskaitot PVN.

Jau 2016. gadā Sputnik ziņoja, ka "rozešu" mašīnas kļūst arvien pieprasītākas Latvijā. Viens no iemesliem ir dārgais benzīns. Turklāt Rīgā elektromobiļiem atļauts braukt pa sabiedriskā transporta joslām, to īpašnieki ir atbrīvoti no atsevišķiem nodokļiem, tostarp, no ikgadējā "ceļu" nodokļa, arī galvaspilsētas stāvvietas viņiem ir bezmaksas. Arī par iebrukšanu Jūrmalā elektromobiļa īpašniekam nekas nav jāmaksā.

Neskatoties uz to, automobiļu eksperts Sergejs Aslaņans Sputnik Latvija intervijā paziņoja par to, ka Latvijai, Lietuvai un Igaunijai patīk atbalstīt jebkuru Eiropas modi, taču pašu spēku tāda projekta īstenošanai, kā pāriešana uz elektromobiļiem, tām nav. Viņš uzsvēra, ka šajās valstīs praktiski nav cilvēku, kuriem elektromobiļi būtu pa kabatai.    

Pēc temata

Uz Rīgu pēc benzīna: samazinājušās degvielas cenas
Latvijas GTS operators tiesā pieprasa palielināt gāzes tarifu iedzīvotājiem
Gāzes diēta: ukraiņiem ieteikts patērēt mazāk gāzes

Galvenie temati