14:23 01 Marts 2021
Tiešraide
  • USD1.2121
  • RUB90.6697
Latvijā
Saņemt īso saiti
35

Programmas izstrādātājs visu dzīvi nostrādājis Informācijas tehnoloģiju jomā, savukārt pirms pieciem gadiem nolēma ķerties pie biškopības.

RĪGA, 29. augusts – Sputnik. Latvijas kompānija BeeTech Services izstrādājusi pasaulē pirmo biškopju mobilo lietotni, kas darbojas skaļruņa režīmā ar runas atpazīšanu, raksta portāls Grani.lv.

Armands Krauze sola novietot Rīgas domē bišu stropus
© Sputnik / Константин Чалабов

Lietotnes idejas autors ir kompānijas dibinātājs Jānis Kronbergs, viņš visu dzīvi nostrādājis Informācijas tehnoloģiju jomā, savukārt pirms pieciem gadiem nolēma ķerties pie biškopības.

"Tobrīd, līdzīgi kā liela daļa Latvijas biškopju, pierakstiem izmantoju parastu kladi, kas man, kā cilvēkam, kurš visu mūžu strādājis informāciju un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) jomā, nešķita efektīvi. Izpētījis piedāvājumu biškopības aplikāciju tirgū, sapratu, ka tām visām ir divi lieli trūkumi. Pirmkārt, tās ir pārāk sarežģītas. Otrkārt, tās nav ērtas lietošanai dravā, strādājot ar bitēm," — pastāstīja Kronbergs.

BeeKing jāatvieglo biškopju darbs cirsmā un pie datora. Ar lietotnes palīdzību darba laikā cirsmā var diktēt piezīmes, kas automātiski tiek pārveidotas tekstā un saglabājas.

Pēc temata

Latvijas Banka laidīs klajā "Medus" monētu
Lieldienu dāvanas no bišu vaska
Eiropu pārpludinājis viltots medus

Galvenie temati