02:20 04 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Latvijā
Saņemt īso saiti
36

Piektā daļa skolēnu iepriekšējā mācību gada laikā ne reizi neapmeklēja kultūras pasākumus ārpus skolas, "Latvijas skolas soma" aicina to labot.

RĪGA, 22. augusts – Sputnik. Latvijas valdība piešķīrusi no valsts budžeta 1 683 913 eiro, lai nodrošinātu skolēnu dalību pasākumos, kas veltīti Latvijas simtgadei, "Latvijas skolas soma" projekta ietvaros no šī gada 1. septembra līdz 31. decembrim, vēsta valdības mājaslapa.

Šī nauda ļaus segt 240 559 skolēnu no visas Latvijas izdevumus, katram skolēnam pienākas 7 eiro. šī nauda ļaus katram skolēnam apmeklēt muzejus, teātrus un citas kultūras iestādes par godu Latvijas simtgadei, kā arī doties ekskursijā pie dabas objektiem.

Kā liecina aptaujas, piektā daļa skolēnu iepriekšējā mācību gada laikā ne reizi nav apmeklējusi kultūras pasākumus ārpus skolas. "Latvijas skolas soma" aicina to labot un vienlaikus kļūstot par dāvanu visiem skolēniem par godu valsts simtgadei.

Līdzekļi paredzēti, lai skolēniem segtu ieejas biļešu maksu, transporta izmaksas, viesizrāžu un profesionālo radošo projektu un darbnīcu izmaksas. "Latvijas skolas somas" ietvaros tiek atbalstīta mākslas un kultūras iestāžu (teātru, muzeju, bibliotēku, arhīvu), radošo apvienību kultūras projektu apmeklēšana, kā arī dalība pasākumos, kuri ietver starpdisciplināro pieeju. Īpaša uzmanība tiek veltīta multimediju projektiem, interaktīvajiem semināriem, priekšnesumiem, kuros skolēni kļūst par aktīviem dalībniekiem.

Iniciatīva "Latvijas skolas soma" ir lielākais valsts simtgadei veltīts projekts, tajā piedalās vairāk nekā 200 tūkstoši skolēnu. Projekta ietvaros bērni no attāliem Latvijas nostūriem var apmeklēt, piemēram, Latvijas Nacionālo teātri un Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, savukārt rīdzinieki – Marka Rotko mākslas centru Daugavpilī un jauno Liepājas koncertzāli.

Pēc temata

Vairāk nekā 10 tūkstoši cilvēku gatavi atteikties no Latvijas simtgades svinībām
Latvijas skolēniem ieteikts ņemt rokās ieročus
Pilnā gaitā pretī simtgadei: retro tramvajs pastāstīs par Latvijas vēsturi
Latvijas skolēni ir pārslogoti ar mājasdarbu uzdevumiem
Videoklips par godu Latvijas simtgadei

Galvenie temati