14:21 02 Jūnijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1116
  • RUB77.4378
Latvijā
Saņemt īso saiti
55

Latvijas Tirgotāju asociācijas pārstāvji atgādina, ka ieeja veikalā ar jebkāda izmēra suņiem ir aizliegta.

RĪGA, 22. augusts – Sputnik. Latvijas Tirgotāju asociācijas locekļi tikās ar Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) pārstāvjiem un nonāca pie secinājuma, ka pircējiem nevajadzētu ņemt līdzi uz lielveikaliem mazos suņus, raksta rus.db.lv.

Veikalu apmeklētāji bieži ņem līdzi mazos sunīšus, kurus iesēdina iepirkumu ratos. Ne vienmēr veikala personāls var pamanīt dzīvniekus un aizliegt ieiet ar tiem, kā to prasa tirdzniecības noteikumi. Rezultātā suņi piesārņo raus, kas apdraud citu pircēju veselību. Tādēļ Latvijas tirgotāju asociācijas locekļi lūdz dzīvnieku īpašniekus neņemt sunīšus līdzi uz iepirkšanos, pat ja tie ir ļoti mazi.

Tāpat tirgotājiem rūp, ka daļa pašvaldību izsniedz pārtikas tirdzniecības atļaujas sabiedriskās vietās, taču neinformē par to PVD. Beigās izbraukuma pasākumos bieži tiek pārdoti tādi produkti, kuriem ir ļoti mazs derīguma termiņš, kā, piemēram, gaļa, zivs, piens tam nepiemērotā aprīkojumā.

Turklāt kafejnīcas un restorānu apņēmušies informēt klientus par alergēnu klātbūtni ēdienos, kā arī veikt godīgu produktu marķēšanu.

Pēc temata

Ekologi par taras depozīta sistēmu, tirgotāji – pret
ASV izvēlējās neglītāko suni pasaulē
Tirgotāju asociācija: tikai Latvijā iekasē nodokļus no nabagiem
Latvijas tirgotāji arī grib atpūsties svētkos
Makrona suns traucēja sapulci Elizejas pilī

Galvenie temati