22:03 08 Maijs 2021
Tiešraide
  • USD1.2059
  • RUB89.4671
  • RUB89.4671
Latvijā
Saņemt īso saiti
49

Latviešu leģionāriem veltītā grupa Facebook no jauna darbojas. Kompānijas pārstāvis atvainojies par kļūdu.

RĪGA, 17. augusts — Sputnik. Facebook pārstāvis kompānijas vārdā atvainojies par latviešu leģionāriem veltītās lapas slēgšanu, vēsta Skaties.lv.

Aizvadītajā nedēļā Facebook slēdza grupu ar nosaukumu "Foto un stāsti par Latviešu leģionu un Latviešu karavīriem 2 PK", kuras dalībnieki publicēja karavīru fotogrāfijas, atmiņas, avīžu rakstus, grāmatas un ziņas no ģimenes arhīviem.

Sociālais tīkls Facebook
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Viens no grupas administratoriem Māris Jurciņš nosūtījis sūdzību Facebook, taču atbildi nav saņēmis. Viņš apgalvoja, ka grupa, kurā bija vairāk nekā trīs tūkstoši dalībnieku, nospraudusi mērķi popularizēt leģiona tēmu Latvijā. Šonedēļ TV3 Ziņas sazinājās ar sociālā tīkla pārstāvi, lai noskaidrotu kompānijas lēmuma iemeslus. Izrādījies, ka esot notikusi kļūda, un lapas darbība atjaunota.

"Mēs ļoti nožēlojam šo kļūdu. Grupa tika slēgta kļūdaini un atjaunota, tiklīdz mums izdevās veikt pārbaudi. Ik nedēļu mūsu komanda apstrādā miljoniem paziņojumu, un dažkārt mēs saņemam nepatiesu informāciju," — apgalvoja sociālā tīkla pārstāvis.

Pārraide TV3 Ziņas pārliecinājusies, ka lapa darbojas un visi tajā publicētie materiāli ir neskarti.

SS latviešu leģionu no divām grenadieru divīzijām izveidoja nacistiskās Vācijas vadība Otrā pasaules kara gados okupētās Latvijas teritorijā. Tā rindās bija aptuveni 150 tūkstoši cilvēku.

SS, tāpat kā SD, gestapo un nacionālsociālistiskā vācu partija, atzīts par noziedzīgu organizāciju Nirnbergas procesa laikā, kad tika spriesta tiesa pār galvenajiem nacistiskajiem kara noziedzniekiem. Tāpat par noziegumiem pret cilvēci atzīta koncentrācijas nometņu radīšana, kas cita starpā tika organizētas arī ar SS spēkiem.

1943. gada 24. martā Heinriks Himlers izdeva pavēli, kas precizēja "latviešu leģiona" jēdzienu — latvieši, kuri pilda karadienestu visos Waffen SS latviešu militārajos formējumos, ieskaitot policistu bataljonus.

1944. gada 16. martā leģiona vienības sāka cīņu pret Sarkano armiju Veļikaja upes rajonā pie Ostrovas pilsētas Pleskavas apgabalā. Šī iemesla dēļ Leģionāru diena Latvijā tiek svinēta 16. martā.

Šajā dienā Rīgā pēc tradīcijas notiek bijušo leģionāru un viņu atbalstītāju gājiens.

Krievija uzskata, ka tamlīdzīgu gājienu organizācija veicina miljoniem bojāgājušo piemiņas apgānīšanu, ignorē Nirnbergas tribunāla lēmumu, ANO Ģenerālās asamblejas rezolūcijas par nacisma glorifikācijas nepieļaujamību. Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs uzsvēra, ka tas ir kauns ES un NATO.    

Pēc temata

SS leģionāru maršs: aizturēts ārzemnieks ar plakātu "Viņi nogalināja ebrejus"
Latvijas Saeima atteikusies pasludināt 16. martu par oficiālo SS leģionāru dienu
Nav par ko kaunēties: Nacionālā apvienība vēlas legalizēt leģionāru piemiņas dienu

Galvenie temati