RĪGA, 14. augusts – Sputnik. Bakalaurs šodien Latvijā var viegli saņemt 1000 eiro algu, savukārt labam speciālistam arī 1500 eiro vairs nav "kosmoss", uzskata darba meklējumu portāla reemigrantiem dibinātājs Jānis Kreilis, raksta Dienas Bizness.
Pēc viņa sacītā, šodien Latvijas tirgū vērojams strādnieku trūkums un piedāvājuma pārpilnība, un šī situācija ir izdevīga darba meklētājiem – cīņā par kadriem kompānijas gatavas palielināt algu.
"Tas nozīmē, ka šodien labam speciālistam nerunājot jau par vadītājiem, nopelnīt 1500 eiro uz rokām – tas vairs nav "kosmoss". Turklāt jāņem vērā, ka algas pieaug par 10% gadā, un jau pēc trīs gadiem uz rokām būs jau 2000 eiro. Jā, es, protams, saprotu, ka ir vēl daudz citu faktoru, piemēram, kā attīstīsies pasaules ekonomika, vai tā nebuksēs, vai nepārkarsīs Latvijas tirgus un daudz kas cits. Taču vispārējās tendences paliek nemainīgas: protoši un zinoši cilvēki Latvijā varēs pelnīt arvien vairāk un vairāk. Un inflācija taču joprojām nepārsniedz 3% gadā," — pateica Kreilis.
Pēc viņa sacītā, pirms desmit gadiem uzņēmumi izvirzīja ļoti augstas prasības darba meklētājiem, un varēja izvēlēties labākos, jo bija pietiekams skaits kandidātu.
"Meklējot, piemēram, mārketinga speciālistu, uzņēmums varēja norādīt prasībās piecu gadu darba pieredzi, tostarp, prasmi virzīt tekstus AdWords, Facebook un Twitter, valodas zināšanas, tostarp vācu un franču, prasmes strādāt grafiskā dizaina programmās un vēl maģistra grādu. Un par to visu tas bija gatavs maksāt 500 latu uz rokām," — atzīmēja Kreilis.
Savukārt šodien bakalaurs, kuram ir divu svešvalodu zināšanas un pāris gadu darba pieredze, var atrast darbu par 1000 eiro uz rokām, paziņoja viņš.
"Ja tā turpināsies, tad pēc dažiem gadiem par vienīgo prasību kandidātam kļūs spēja elpot," — noslēdza savu domu Kreilis, citējot kādas Latvijas kompānijas personāldaļas darbinieci.
Iepriekš Sputnik Latvija ziņoja, ka gandrīz 70% Latvijas uzņēmēju ir noraizējušies par darbaspēka trūkumu, par to liecina Latvijas Tirdzniecības un ražošanas kameras veiktā aptauja. Aptaujas laikā noskaidrojās, ka visvairāk darbinieku trūkst celtniecībā, pakalpojumu nozarē, tirdzniecībā un medicīnā.