07:42 09 Aprīlis 2020
Tiešraide
  • USD1.0871
  • RUB82.1046
Latvijā
Saņemt īso saiti
Sputnik demokrātijas žņaugos (63)
64

Baltijas valstis arvien vairāk pastiprina cīņu pret Krievijas medijiem.

RĪGA, 6. jūlijs — Sputnik. Sputnik preses dienests komentēja Sputnik Latvija galvenā redaktora Valentīna Rožencova aizturēšanu Rīgā.

Rožencovu, kurš atlidoja uz Rīgu darba darīšanās, Drošības policija aizturēja Rīgas lidostā 4. jūlija vakarā, "lai parunātu". No rīta viņu palaida brīvībā.

"Spiediens uz mūsu žurnālistiem, diemžēl, kļuvis par normu Baltijas valstīs. Demokrātiskās Eiropas valstis ir norūpējušās ar Sputnik portālu augošo popularitāti Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, kuri sniedz viedokli, kas atšķiras no vienīgā pareizā," teikts preses dienesta paziņojumā.

Iepriekš Latvijas Nacionālā elektronisko PSL padome iestājās pret Sputnik materiālu izmantošanu sabiedriskajos medijos, atzīmējot, ka "Latvijas nodokļu maksātāju naudas tērēšana Sputnik stiprināšanā un tā zīmola popularizēšanā — nav Latvijas sabiedrības interesēs".

Krievijas ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova paziņoja, ka Latvijas arvien vairāk pastiprina cīņu pret Krievijas medijiem, nostādot uz naža asmens krievvalodīgo auditoriju. Pēc viņas sacītā, Baltijas republiku varas iestādes turpina pieturēties sen uzņemtajam kursam uz tieši Krievijas masu mediju tiesību apspiešanu un cīņu ar Krievijas medijiem.

Baltijas valstu varas iestādes vairākkārt lika šķēršļus Krievijas mediju darbam. Iepriekš Lietuvas varas iestādes izsūtīja no valsts VVTRK korespondenta Pāvela Zarubina filmēšanas grupu. 2015. gada oktobrī Igaunijas varas iestādes aizturēja robežkontroles punktā "Kojdula" VVTRK korespondenta Nikolaja Vasiļjeva filmēšanas grupu. Lietuvas ĀM 2014. gada aprīlī atteica akreditācijas piešķiršanā RIA Novosti korespondentei Irinai Pavlovai, iemeslus varas iestādes nepaskaidroja.

Sakarā ar šiem gadījumiem Krievijas ĀM paziņoja par acīmredzamām Baltijas valstu sakoordinētās līnijas pazīmēm. Gadījumi ar mediju apspiešanu Baltijas valstīs, atzīmēja ĀM, "uzskatāmi demonstrē, cik praksē ir vērti demagoģiskie paziņojumi par Viļņas, Rīgas un Tallinas uzticību demokrātijas un vārda brīvības principiem".  

Temats:
Sputnik demokrātijas žņaugos (63)

Pēc temata

Urugvajas viceprezidente augsti novērtējusi Sputnik darbu Dienvidamerikā
LTV nostājas informācijas brīvības pusē un no Sputnik materiāliem neatteiksies
Simoņana uzslavējusi Latvijas NEPLP par auditorijas piesaistīšanu Sputnik
Margarita Simoņana: drīz vien Sputnik pārmetīs propagandisku klusēšanu

Galvenie temati