10:02 19 Janvāris 2020
Tiešraide
  • USD1.1108
  • RUB68.2495
Latvijā
Saņemt īso saiti
31

Valsts vides dienesta vadītājs Elmārs Jasinskis noskaidrojis ugunsgrēka hronoloģiju.

RĪGA, 30. jūnis — Sputnik. Noliktavas ugunsgrēkā Olainē sadegušas vairāk nekā 90 tonnas mazuta, eļļu un laboratorijas atkritumu, žurnāistiem piektdien pavēstīja Valsts vides dienesta vadītājs Elmārs Jasinskis.

Viņš paskaidroja, ka ugunsgrēks izcēlies noliktavā, kur atradās mazuts un apstrādātas eļļas, un vēlāk karstuma ietekmē liesmas pārņēma arī noliktavas, kur tika uzglabāti laboratoriju radītie ķīmiskie atkritumi, kas paši par sevi nav viegli uzliesmojoši. Jasinskis norādīja, ka šajās noliktavās nelielos iepakojumos atradās arī nātrijs, kā rezultātā, rodoties ūdeņradim, notika sprādzieni.

Vaicāts par konkrētu degušo atkritumu apjomu, VVD pārstāvis atbildēja, ka "BAO" ir uzņēmums, kas nodarbojas ar bīstamo atkritumu apsaimniekošanu un pēc ugunsgrēka likvidēšanas to būs iespējams noskaidrot, pateicoties uzņēmuma uzskaitei.

Olaine atrodas 15 km attālumā no Rīgas. Pilsētā ir vairāki lieli ķīmiskie uzņēmumi, tautā tā pat iedēvēta par "ķīmiķu pilsētu". Ugunsgrēks bīstamo  ķīmisko atkritumu noliktavā uzliesmoja ceturtdienas naktī, tā likvidēšanā piedalījās 34 ugunsdzēsēju vienības. Ugunsgrēka platīva sasniedza 1500 kvadrātmetrus.

​Ārkārtas gadījumā nodega nojume, angārs, divstāvu celtnieku vagoniņi, divi traktori, viena kravas automašīna un mazuta tilpnes.

Intervijā Sputnik Latvija ekologs Mihails Hasijevs paskaidroja, ka ugunsgrēks, iespējams, izcēlies nepietiekamas kontroles rezultātā.    

Pēc temata

Bavārijā ugunsgrēka rezultātā BMW rūpnīcā cietuši strādnieki
Briesmīgs ugunsgrēks Kemerovā: tirdzniecības centrā gājuši bojā 48 bērni un pieaugušie
No kā un kādēļ Rīgā aizdegās Valsts policijas ēka
Ugunsdzēsēji gandrīz diennakti likvidēja ugunsgrēku atkritumu šķirošanas teritorijā

Galvenie temati