21:46 21 Februāris 2019
Tiešraide
  • USD1.1354
  • RUB74.3534
Latvijas Bankas monēta Likteņdārzs

Latvijas Banka laiž klajā monētu "Likteņdārzs"

© Photo Latvijas Banka
Latvijā
Saņemt īso saiti
40

Uz jaunās Latvijas Bankas kolekcijas monētas attēlots memoriālais parks, ko izveidojis japāņu mūks-arhitekts uz Daugavas salas.

RĪGA, 18. jūnijs – Sputnik. Šo piektdien Latvija laidīs klajā sudraba kolekcijas monētu, kura veltīta Likteņdārzam, vēsta bankas mājaslapa.

Uz monētas aversa attēlots Likteņdārzs Koknesē, lejā pa labi pusapaļi uzrakstīts Likteņdārzs 2018, uz reversa – cilvēku attēli sudrabā.

Likteņdārzs atrodas uz salas Daugavā pie Kokneses, tur, kur satiekas Zemgales, Sēlijas un Vidzemes kultūras un vēstures daudzveidība un Latvijas vēsturi pārpilda mīti: uz salas atrodas Viduslaiku Kokneses pilsdrupas, ko uzcēla Livonijas ordenis, šeit gāja ceļš "no varjagiem uz grieķiem" un tika izrakti ierakumi Pirmā pasaules kara laikā.

 

Par parka radītāju, kurš veltīts totalitāro režīmu upuriem, kļuva japāņu reljefa arhitekts, budistu mūks Šunmio Masuno. Nokļūt līdz dārzam var pa bruģētu aleju, kurai apkārt aug divarpus tūkstoši ābeļu, amfiteātri ieskauj četrdesmit ozoli un kanāls, Latvijas vēsturi stāsta digitālā interaktīvā ekspozīcija.

Monētas dizaina autores — mākslinieces Frančeska Kirke un Ligita Franckeviča, monēta izkalta Nīderlandes monētu sētā. Monētas vērtība ir 50 eiro.

Pēc temata

Latvijas Banka laidīs klajā "Medus" monētu
Saules mūžu Latvijai: par godu valsts simtgadei tiek laista klajā jubilejas monēta
Latvijas Banka izlaidīs monētas par godu Kurzemei un Latgalei
Latvijas Banka laidusi klajā Veidenbaumam veltītas monētas

Galvenie temati