01:48 25 Februāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2146
  • RUB89.4919
Latvijā
Saņemt īso saiti
Baņķieru nedienas Latvijā (92)
28

Finanšu un kapitāla tirgus komisija apstiprinājusi visus četrus bankas piedāvātos likvidatorus.

RĪGA, 13. jūnijs — Sputnik. Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) atbalstījusi ABLV Bank pašlikvidācijas plānu, vēsta Komisijas preses dienests.

​FKTK apstiprinājusi tāpat visus četrus bankas piedāvātos likvidatorus, tie ir zvērinātais advokāts, maksātnespējas administrators Elvijs Vēbers, nekustamā īpašuma un finanšu eksperts Andris Kovaļčuks, zvērinātā advokāte, Latvijas Sorainen biroja vadošā partnere Eva Berlausa un korporatīvo finanšu eksperts Arvīds Kostomarovs. Procesā plānots iesaistīt starptautisko auditoru kompāniju Ernst&Young.

Februārī ASV Finanšu ministrija apsūdzēja ABLV Bank — otru lielāko banku Latvijā, kura ir lielākā neatkarīgā privātbanka valstī, naudas atmazgāšanā, sakaros ar transakcijām, kuras saistītas ar Ziemeļkoreju, un ierēdņu uzpirkšanā. Neskatoties uz to, ka bankā apsūdzības nosauca par "neredzētu apmelošanu", beigās ABLV bija spiesta uzsākt pašlikvidācijas procesu.

Eiropas Centrālā Banka (ECB) pieņēma lēmumu neglābt banku un uzsākt tā likvidācijas procesu. FKTK, pildot ECB instrukcijas, kopš 19. februāra ieviesa ierobežojumus maksājumu operācijām ABLV Bank, savukārt naktī uz 24. februāri, ņemot vērā to, ka ECB nelika atcelt bankai noteiktos ierobežojumus, pieņēma lēmumu par noguldījumu nepieejamību, lai nodrošinātu garantēto atlīdzinājumu izmaksāšanu bankas klientiem.

Maijā ABLV Bank un tā lielākie akcionāri iesniedza Eiropas Savienības tiesā prasības pret ECB un Vienoto noregulējuma valdi (VNV). Prasībās tiek minēti šo struktūru pārkāpumi, kuri tika pieļauti attiecībā pret banku, — pilnvaru pārsniegšana, līdzvērtības un vienādas attieksmes principu neievērošana un citi. Tāpat prasībās tiek uzskaitīti nopietni iebildumi pret veidu, kādā tika pieņemti lēmumi attiecībā pret banku.    

Temats:
Baņķieru nedienas Latvijā (92)

Pēc temata

Naudas atmazgāšanas apkarotāji nokļuvuši līdz Maltai
Parādās pirmās versijas Mārtiņa Bunkus slepkavības lietā
Varbūt pamest Latviju? Uzturēšanās atļauja: ieeja par rubli, izeja – par diviem
Strādājām Latvijā 20 gadus, un tagad esam padzīti: "Citadeles" klientu stāsti

Galvenie temati