07:49 13 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1771
  • RUB86.3013
Latvijā
Saņemt īso saiti
94

Eiropas tiesas lēmumam ir liela nozīme viendzimuma pāru dzīvē Rumānijā, Polijā, Slovākijā, Bulgārijā, Lietuvā un Latvijā – valstīs, kur patlaban netiek atzītas viena dzimuma personu laulības vai partnerattiecības.

RĪGA, 6. jūnijs — Sputnik. Eiropas tiesa pieņēmusi lēmumu: viendzimuma pāris, ko veido Rumānijas un ASV pilsoņi, iegūst tādas pašas tiesības ES, kādas saņem citi dzīvesbiedri, vēsta Washington Post.

Rumānijas pilsonis Adrians Komans un viņa dzīvesbiedrs Kreiborns Roberts Hamiltons sešus gadus cīnījās par viņu laulības atzīšanu Rumānijā, vienā no nedaudzajām ES valstīm, kurā viendzimuma laulības vai partnerattiecības netiek likumīgi atzītas.

Geju parāde Stambulā
© Sputnik / Андрей Стенин

Eiropas tiesa pieņēmusi lēmumu par to, ka ES dalībvalstis nevar likt šķēršļus ES pilsoņu dzīves brīvībai un atteikties piešķirt uzturēšanās atļauju dzīvesbiedram viendzimuma laulībās. Taču tiesa norādījusi, ka ES valstīm joprojām ir tiesības izlemt, vai reģistrēt viena dzimuma personu laulības.

Šim lēmumam ir liela nozīme viendzimuma pāru dzīvē Rumānijā, Polijā, Slovākijā, Bulgārijā, Lietuvā un Latvijā — valstīs, kur patlaban netiek atzītas viena dzimuma personu laulības vai partnerattiecības.

Piemēram, Latvijas izlases basketbolā uzbrucēja Sabine Niedola, kura pirms gada stājās laulībā ar ASV pilsoni Anželu Tīsdeilu, var atsaukties uz šo tiesas lēmumu, lai saņemtu uzturēšanās atļauju Latvijā savai sievai.     

Pēc temata

Vēsturisks lēmums: partiju apvienošanās, kas mainīs Latvijas nākotni
Saeimas komisija noraidīja petīciju par kopdzīvi
Eirodeputātu satrauc homoseksuālisma propaganda skolās Lietuvā
Igaunijas tiesa atļāvusi viendzimuma pārim adoptēt bērnu

Galvenie temati