01:50 28 Maijs 2020
Tiešraide
  • USD1.0991
  • RUB78.1096
Latvijā
Saņemt īso saiti
49

Swedbank interneta bankas lietotājus gaida nopietnas pārmaiņas – finanšu iestāde plāno atteikties no kodu kartēm.

RĪGA, 6. jūnijs — Sputnik. Jau nākamnedēļ Swedbank plāno sākt pakāpenisku kodu karšu nomaiņu pret citiem autorizācijas līdzekļiem, informēja bankas preses dienesta vadītāja Kristīne Jakubovska.

Viņa pastāstīja, ka, ņemot vērā klientu digitālās autentifikācijas metožu jaunos noteikumus, kas vēl vairāk ierobežos kodu karšu lietošanu, Swedbank jūnijā sāks pakāpeniski pāiet pie citiem autorizācijas līdzekļiem. Pāreja tiks noslēgta 2019. gada septembrī.

No šī gada 12. jūnija jaunie klienti vairs nesaņems kodu kartes, bet no 12. septembra vairs netiks atjaunotas jau esošās kodu kartes un to paroles. No 2019. gada 1. aprīļa, atbilstoši EMVCo prasībām, kodu kartes vairs netiks pieņemtas autentifikācijai, veicot apmaksu vietnēs, kas atbilst drošības principiem 3D Secure. Atteikšanās no kodu kartēm Swedbank digitālajos kanālos ieplānota 2019. gada septembrī.

"Pārejas laikā visiem klientiem tiks nosūtītas individuālas ziņas. Kodu karšu īpašniekiem rekomendējam jau laikus rīkoties jaunu autentifikācijas līdzekļu ieguvei. Piemēram, bezmaksas autentifikācijas līdzekli "Smart-ID", kas īpaši piemērots viedtālruņu lietotājiem, klienti var ērti lejupielādēt paši vai iegūt "Swedbank" filiālēs klātienē. Savukārt tiem klientiem, kuriem vēl nav "Smart-ID" lietošanai piemērotu viedierīču, bankas darbinieki palīdzēs apgūt kodu kalkulatoru lietošanu, kam tiks samazināta standarta cena. Turklāt vairākām klientu grupām tiks piedāvāts īpašs cenrādis kodu kalkulatoru iegādei," — paskaidroja Jakubovska.

Viņa atgādināja, ka kodu karšu lietošanas pirmie ierobežojumi Latvijā stājās spēkā 2017.gada pavasarī, kad Swedbank kā pagaidu risinājumu ieviesa papildu identifikācijas līdzekli — SMS ar drošības kodu.

"Kodu kartes ir pagājušā gadsimta izgudrojums — Latvijā tās parādījās pirms vairāk nekā 20 gadiem, kad internetbanku un pakalpojumu lietošana internetā bija tikai pašos aizmetņos. Risinājumi un paradumi ir būtiski mainījušies. Tas noticis ar daudziem rīkiem, piemēram, 90.gados kā ikdienas attālinātās saziņas kanāli aktīvi tika izmantoti faksa aparāti, kas mūsdienās ir faktiski kļuvuši par vēsturi," — piebilda arī Swedbank Klientu servisa pārvaldes vadītājs Vadims Frolovs.    

Pēc temata

Danske Bank aiziet no Baltijas
Latvijas bankas maina biznesa modeli: dažās sākusies štatu samazinašāna
Izveidota darba grupa Latvijas finansiālās reputācijas atjaunošanai
Baltijas mikrouzņēmumi saņems no ES kredītus par kopējo summu vairāk nekā 100 milj. eiro

Galvenie temati