05:12 08 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1290
  • RUB80.8888
Latvijā
Saņemt īso saiti
29

Latvijas premjerministrs Māris Kučinskis lolo lielas cerības uz jauno Latvijas Saeimu, kura tiks ievēlēta šī gada oktobrī.

RĪGA, 2. jūnijs – Sputnik. Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija piektdien, 1. jūnijā, konceptuāli noraidīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) piedāvājumu uzsākt bērnu mācības skolā no sešu gadu vecuma, taču Latvijas premjerministrs Māris Kučinskis sagaida, ka jaunā Saeima neatmetīs šo ideju, vēsta Grani.lv.

Pēc Kučinska sacītā, nākamā Saeima, kuru Latvijas iedzīvotājiem būs jāizvēlas oktobra sākumā, atkal ķersies klāt skolu reformas jautājumam. Viņš atzīmēja, ka nav jāatsakās no IZM piedāvājuma, bet gan jāpacenšas to uzlabot.

"Es negribētu, ka jautājums tiktu vispār nolikts malā. Jautājums ir pietiekami nopietns un nepieciešams, tāpēc ceru, ka IZM centīsies piedāvājumu pilnveidot un sagatavos atbildes uz deputātu jautājumiem,"- paskaidroja savu pozīciju Kučinskis.

Ministrs uzskata, ka Saeimai vienkārši pietrūkst drosmes pieņemt reformu. Kučinskis pauda cerību uz to, ka nākamā sasaukuma parlaments būs izlēmīgāks un īstenos šīs ieceres dzīvē.

Komisijas atteikšanās pieņemt grozījumus tāpat izraisījušas ārkārtīgu sašutumu izglītības ministram Kārlim Šadurskim. Brīdī, kad komisija noraidīja piedāvājumu par sešgadniekiem, Šadurskis nesavaldīja emocijas un nosvieda pildspalvu uz galda, iesaucoties, ka tas esot "trieciens". Vēlāk viņš uzrakstīja Twitter, ka vienalga panāks bērnu mācību uzsākšanu skolās no sešu gadu vecuma, jo uzskata, ka šāds lēmums palīdzēs sniegt labākas iespējas bērnu turpmākai veiksmīgai dzīvei un laimīgai un pārtikušai Latvijai.

Neskatoties uz to, pret IZM grozījumiem Izglītības likumā un Vispārējās izglītības likumā, kuri paredz uzsākt mācības skolā no sešu gadu vecuma, vairākkārt uzstājās gan Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība, gan pašvaldību pārstāvji, kā arī vecāki.

Savukārt "Saskaņas" deputāts Andrejs Klementjevs paziņoja, ka Saeimā ir vēl 34 parlamentārieši, kuri ir gatavi parakstīt vēstuli Latvijas prezidentam Raimondam Vējonim ar lūgumu nepasludināt grozījumus to pieņemšanas gadījumā.

Pēc temata

Bērni neies skolā no sešu gadu vecuma. Šadurskis ir sašutis
Izglītības ministrija no jauna vēlas sūtīt skolā no sešu gadu vecuma
Latvijas prezidents neatbalsta skolu izglītību no sešu gadu vecuma

Galvenie temati