19:27 03 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Latvijā
Saņemt īso saiti
24

Statistika liecina, ka aizvadītajā gadā par tālruņa lietošanu transportlīdzekļa vadīšanas laikā Latvijā sods piespriests 3400 reizes.

RĪGA, 30. maijs - Sputnik. 29. maijā Saeimas Juridiskā komisija konceptuāli atbalstījusi grozījumus, kuri paredz soda naudu 25-100 eiro apmērā par viedtālruņa, planšetdatora vai klēpjdatora lietošanu kustības laikā no autovadītāja puses, vēsta rus.tvnet.lv.

Atbilstošos normatīvos aktus iesniedzis Satiksmes ministrijas parlamentārais sekretārs Edgars Tavars, kurš paskaidroja, ka viedtālruņu lietošana un aizraušanās ar sociālajiem tīkliem pie kustībā esošas automašīnas stūres, var radīt bīstamas situācijas. Piemēram, sēdē tika apspriests nesenais negadījums Ungārijā — mikroautobusa vadītājs pievērsās Facebook, kā rezultātā notika avārija. CSN bojā gājuši deviņi cilvēki.

Parkomāts
Sputnik / Дмитрий Дубинский

Patlaban Latvijā autovadītājiem paredzēts sods par tālruņa sarunu kustības laikā 15 eiro apmērā. Statistika liecina, ka aizvadītajā gadā par tālruņa lietošanu transportlīdzekļa vadīšanas laikā Latvijā sods piespriests 3400 reizes.

Šogad uz Latvijas ceļiem darbu sākušas policijas automašīnas bez trafareta zīmējuma. Tās aprīkotas ar kamerām, kas fiksē autovadītāju pieļautu tālruņa lietošanu kustības laikā un nolasa transportlīdzekļa numura zīmi. Kameras ļauj konstatēt arī citus pārkāpumus, piemēram, drošības jostas pielietojumu.

Sistēma darbojas tāpat kā fotoradari, un pārkāpuma gadījumā autovadītājs saņem paziņojumu par sodu.     

Pēc temata

Jaunās radaru funkcijas: par ko autovadītāji saņems sodu
Igauņus biežāk un ātrāk soda par ātruma pārsniegšanu Latvijā
Konfiskācija aresta vietā: Valsts policija izdomājusi sodu iereibušiem vadītājiem
Pērn Latvijā bijis rekordzems CSN upuru skaits

Galvenie temati