00:57 24 Februāris 2020
Tiešraide
  • USD1.0801
  • RUB69.5480
Latvijā
Saņemt īso saiti
24

Grozījumi dāvās iespēju veicināt Eiropas globālo drošību, cīņu ar terorismu, hibrīddraudu novēršanu un robežu nostiprināšanu.

RĪGA, 9. maijs — Sputnik. Valdība pieņēmusi IeM sagatavotos noteikumus par Valsts robežsardzes elektronisko informācijas sistēmu, kuri paredz glabāt informāciju par visām personām, kas šķērso Latvijas ārējo robežu, ziņots Ministru kabineta vietnē.

Grozījumi dāvās iespēju veicināt Eiropas globālo drošību, cīņu ar terorismu, hibrīddraudu novēršanu un robežu nostiprināšanu.

Iepriekš Valsts robežsardzes elektroniskās informācijas sistēmā glabājās tikai informācija par trešo valstu valstspiederīgajiem, kuri šķērso Latvijas ārējo robežu. Informācijas saglabāšana par visām personām, kas šķērso Latvijas ārējo robežu ļaus savlaicīgi identificēt personas, kas var potenciāli apdraudēt valsts drošību, sabiedrisko kārtību vai veselību.

Informāciju izmantos ne tikai Valsts robežsardzes dienests, bet arī citas tiesībsargājošās iestādes arī risku vērtējumam, lai savlaicīgi veiktu Latvijas iekšējās drošības, sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanai nepieciešamos pasākumus.

Pēc temata

Helsinkos tika atklāts Eiropas centrs cīņai ar hibrīda apdraudējumu
Bergmanis nosauca Latviju par pieredzējušu hibrīdo karu dalībnieku
Sky News: "Lietuva gatavojas hibrīdkaram ar Krieviju"
Rinkēvičs bažās par Latvijas spējām noturēties pret "hibrīdapdraudējumu"

Galvenie temati