12:23 25 Februāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2146
  • RUB89.4919
Latvijā
Saņemt īso saiti
Tiesībsargu un žurnālistu dzīve demokrātiskajā Latvijā (64)
60

Krievijas ĀM komentēja tiesību aizstāvja Aleksandra Gapoņenko arestu un gaida reakcijas no "izglītotās Eiropas sabiedrības".

RĪGA, 25. aprīlis — Sputnik. Latvijas tiesību aizstāvja Aleksandra Gapoņenko arestēšana Rīgā ir demonstratīva akcija visu Latvijas krievvalodīgo iedzīvotāju iebiedēšanai, it īpaši to, kuri iestājas par krievvalodīgās izglītības aizstāvēšanu valstī, paziņoja Krievijas ĀM Ārzemju tautiešu lietu departamenta vadītājs Oļegs Maļginovs.

Piektdien, 20. aprīlī, Latvijas Drošības policija aizturēja Gapoņenko sakarā ar aizdomām par "darbībām, kuras virzītas pret valsts neatkarību", turklāt, pēc viņa sacītā, viņu sita un turēja roku dzelžos 11 stundas. Sestdien tiesa viņu arestēja. Protesta kārtā Gapoņenko izsludināja bada streiku.

Gapoņenko atbalstīšanai 23. aprīlī notika Latvijas Krievu kopienas mītiņš, tāpat turpinās piketi pie Latvijas vēstniecības Maskavā.

Krievijas ĀM pauda uztraukumu sakarā ar Gapoņenko arestēšanu un policistu rupjo spēka metožu piemērošanu pret viņu.

"Līdzīgas Latvijas varas iestāžu darbības pārkāpj Eiropas Savienības pamatprincipus, universālo un Eiropas starptautisko tiesību dokumentu nolikumus par cilvēktiesībām un nacionālo mazākumtautību tiesībām, demonstrē dziļu plaisu starp paziņojumiem par uzticību demokrātijas vērtībām un reālās politikas metodēm. Izskatām to kā vārda, viedokļu un informācijas izplatīšanas brīvības likvidācijas mēģinājumu, kas ir nepieņemami demokrātiskā sabiedrībā," teikts Maļginova komentārā, kurš publicēts Krievijas ĀM mājas lapā.

Krievijas ĀM uzsvēra, ka uzskata tiesību aizstāvja un blogera arestēšanu par "demonstratīvu visu Latvijas krievvalodīgo iedzīvotāju iebiedēšanas akciju, it īpaši to, kuri iestājas par krievvalodīgās izglītības aizstāvēšanu valstī mierīgos veidos".

Krievijas ārpolitikas iestādē pieprasīja Gapoņenko atbrīvošanu un solīja uzmanīgi sekot līdzi situācijai, tostarp, arī tam, kā "izglītotā Eiropas sabiedrība reaģēs uz pretlikumīgo aizturēšanu".    

Temats:
Tiesībsargu un žurnālistu dzīve demokrātiskajā Latvijā (64)

Pēc temata

Tiesībsarga Gapoņenko arests, jeb Politisko represiju ēras sākums Latvijā
Rīgā notiks "Sadusmoto vecāku gājiens"
"Jūs zaudēsiet valsti": krievu skolu audzēkņu vecākus neapmierina prezidenta atbilde
Avotiņš par skolu reformu: bērni kļuvuši par preci politiskajā tirgū

Galvenie temati