09:19 23 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1740
  • RUB89.1500
Latvijā
Saņemt īso saiti
63

Varas sistēma Latvijā kļuvusi slēgtāka, informācijas pieejamība samazinās, ņemot vērā prasību ievērot nacionālās intereses.

RĪGA, 21. aprīlis — Sputnik. Demokrātijas līmenis Latvijā samazinājies no "atvērta" līdz "ierobežotam", ņemot vērā Nacionālās apvienības stāvokļa nostiprināšanos, norāda starptautiskās organizācijas CIVICUS pētījums.

Sistemātiskās analīzes un prognožu centra prezidents Rostislavs Iščenko. Foto no arhīva
© Sputnik / Владимир Трефилов

Piektdien organizācija paziņoja, ka samazina demokrātijas reitingu Latvijā no "atvērtas demokrātijas" līdz "ierobežotai". CIVICUS konstatēja, ka pēdējo divu gadu laikā politikā, ko īsteno valsts pret sabiedriskajām organizācijām un aktīvistiem, vērojams represīvs raksturs. Reitinga krišanās rezultātā Latvija vairs neatrodas starp demokrātiskākajām pasaules valstīm, kuru vidū ir visas ES veidojošās Skandināvijas valstis un Igaunija.

"Varas un informācijas pieejamības sistēma Latvijā kļuvusi slēgtāka, un tas skaidrojams ar nacionālo interešu ievērošanas prasību," – teikts pētījumā.

Tā autori uzsver, ka Nacionālās apvienības darbību rezultātā pilsonisko aktīvistu centieni atjaunot sakarus ar valsti izrādījušies neauglīgi.

CIVICUS strādā kopš 1993. gada un kontrolē demokrātijas līmeni 195 pasaules valstīs.

Pēc temata

Bloomberg: ES nevēlas kļūt demokrātiskāka
Latvija nav demokrātiskākā starp bijušajām padomju valstīm
Beness Aijo sola atgriezties, kad Latvijā valdīs demokrātija

Galvenie temati