21:14 22 Oktobris 2018
Tiešraide
 • USD1.1494
 • RUB75.0427
Aviokompānijas airBaltic izpilddirektors Martins Gauss

Latvijas valsts uzņēmumu vadītāji atskaitījušies par ienākumiem

© Foto: airBaltic
Latvijā
Saņemt īso saiti
20

Latvijas valsts un pašvaldību uzņēmumu vadītāji atskaitījušies par ienākumiem 2017. gadā. Augstākais rādītājs to starpā pārsniedz miljonu eiro.

RĪGA, 12. aprīlis - Sputnik. Aviokompānijas airBaltic izpilddirektors Martins Gauss 2017. gadā guvis lielākos ienākumus valsts un pašvaldību uzņēmumu vadītāju vidū — 1,16 miljonus eiro, liecina viņa deklarācija.

Gauss saņem lielāko algu starp valsts un pašvaldību uzņēmumu vadītājiem — pērn tā sasniegusi 579 tūkstošus eiro. Pārējos Gausa ienākumus veido bonusi un citas izmaksas no airBaltic, ziņo Dienas Bizness.

Otro vietu ienākumu līmeņa ziņā ieņēmis telekomunikāciju kompānijas Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis. Viņa ienākumi 2017. gadā sastādījuši 396 tūkstošus eiro, no kuriem algā saņemti 389 tūkstoši. Pārējos Gulbja ienākumus veido apdrošināšanas kompensācijas.

Trešo vietu starp valsts uzņēmumu vadītājiem ar lielākajiem ienākumiem ieņēmis uzņēmuma Rīgas meži vadītājs Aivars Tauriņš. Aizvadītajā gadā viņa ienākumi sasnieguši 213 tūkstošus eiro. Lielāko daļu viņa ienākumu sastādījusi nevis alga uzņēmumā (72 tūkstoši eiro), bet gan dividendes no SIA Komp ART Eksim un kompensācijas no SIA "Tirgoņu 1".

Latvijas dzelzceļš vadītāja Edvīna Bērziņa ienākumi aizvadītajā gadā — 179 tūkstoši eiro. Alga uzņēmumā sasniegusi 137 tūkstošus, bet vēl 36 tūkstošus eiro viņam izmaksājusi АS RB Rail, kuras padomē viņš strādā.

Latvijas valsts meži vadītāja Roberta Strīpnieka ienākumi pērn — 164 tūkstoši eiro, no tiem darba samaksa — 152 tūkstoši.

Visu minēto valsts un pašvaldības uzņēmumu vadītāju ienākumi salīdzinājumā ar 2016. gadu ir pieauguši. 

Pēc temata

Finanšu ministrija atvainojusies par pārlieku lielo pensiju
Gandrīz ceturtā daļa Latvijas iedzīvotāju nevar atļauties nomainīt mājokli
Jaunumi 2018. gadā: bankas sāks ziņot VID par klientu kontiem
Nākamgad Latvijas augstākajām amatpersonām augs algas

Galvenie temati

 • IKEA veikala atklāšana Rīgā

  Jau tuvākajos mēnešos Latvijas iedzīvotājiem radīsies iespēja pasūtīt internetā zviedru kompānijas IKEA preces.

  7
 • Vakcinācija

  Vakcīnu skaits ir pietiekams bērniem un steidzamajām injekcijām cilvēkiem, kuri saskārušies ar slimniekiem, taču plānveida vakcīnas pieaugušajiem nāksies atlikt.

  4
 • Krievijas Raķešu un artilērijas zinātņu akadēmijas korespondētājloceklis Konstantins Sivkovs

  Rietumi tic, ka Krievijā drīz sāksies "krāsainā" revolūcija un, aizbildinoties ar humāno operāciju, būs iespējams sākt dabas resursiem bagātās valsts okupāciju, uzskata Krievijas Raķešu un artilērijas zinātņu akadēmijas korespondētājloceklis Konstantins Sivkovs.

  42