03:15 21 Marts 2019
Tiešraide
  • USD1.1354
  • RUB73.0040
Liepājas piekrastē.

Liepājniece noturēja NATO lidmašīnu troksni par Krievijas raķešu palaišanas radīto skaņu

© Flickr/ Liepāja
Latvijā
Saņemt īso saiti
28

Mīklainais troksnis Liepājā tomēr nebija Krievijas raķešu palaišanas treniņu zalves Baltijas jūrā, kuras pilsētā nav dzirdamas.

RĪGA, 7. aprīlis – Sputnik. Liepājas iedzīvotāja sadzirdēja troksni no jūras un nodomāja, ka tie ir Krievijas raķešu izmēģinājumi, raksta liepajniekiem.lv.

Avīzei Kurzemes Vārds viņa pastāstīja, ka šāvieni bija dzirdami no jūras puses: "Atskanēja aptuveni desmit šāvienu zalve, tad pēc klusuma mirkļa tā atkārtojās vēl un vēl."

Sieviete izteica pieņēmumu, ka vējš atnesis no jūras raķešu mācību skaņas, kuras organizēja Krievijas JMF Baltijas jūrā, apmēram 50 kilometru attālumā no Liepājas.

VUGD Kurzemes reģiona brigādes pārstāve Anete Strazdiņa apgalvoja, ka ugunsdzēsēji un glābēji nav saņēmuši nedz izsaukumus sakarā ar liepājnieces pamanīto troksni, nedz informāciju no iedzīvotājiem. Liepājas ostas kapteiņa dienesta rīcībā nav informācijas par troksni, tāpat tur šaubās, ka Liepājā varēja būt dzirdami šāvieni.

Aizsardzības ministrijas preses dienesta pārstāve Sandra Brāle paskaidroja, ka šis troksnis nav saistīts ar Krievijas JMF mācībām gaisa telpā virs Baltijas jūras.

"Ir notikuši NATO iznīcinātāju plānotie treniņlidojumi, kas notiek regulāri. Treniņlidojumus veica divi "F 16" iznīcinātāji, kas bāzējas Šauļos, Lietuvā. Un tieši pirms pulksten vieniem dienā tie pietuvojās Liepājai," — atzīmēja viņa.

Pēc temata

Latvijas zemessargu mācības nobiedējušas Salaspils iedzīvotājus
Gruzīnu karavīri nepiedalās NATO mācībās vējbaku dēļ
Lietuvas specdienestus pārsteidza "zaļo cilvēciņu" mācību rezultāts
Lācis iztraucējis militārajām mācībām Somijā
Desmitiem rezervistu ignorējuši militārās mācības

Galvenie temati