04:28 15 Maijs 2021
Tiešraide
  • RUB89.4671
  • USD1.2123
  • RUB89.6216
Latvijā
Saņemt īso saiti
Sputnik demokrātijas žņaugos (86)
63

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome izplatījusi paziņojumu par to, ka uzskata par nepieļaujamu informācijas aģentūras Sputnik fotogrāfiju un citas produkcijas izmantošanu Latvijas sabiedriskajos medijos.

RĪGA, 5. aprīlis — Sputnik. Starptautiskās ziņu aģentūras "Rossija segodņa" un RT galvenā redaktore Margarita Simoņana pateikusies Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei, kas iepriekš iebildusi pret aģentūras materiālu izmantošanu sabiedriskajos medijos, par auditorijas piesaistīšanu Sputnik.

"Izsaku pateicību Latvijas Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei par lielisku darbu auditorijas piesaistīšanā Sputnik Latvija. Tagad labākais foto un video saturs valstī ir tikai pie mums," – izteicās Simoņana aģentūrai RIA Novosti.

Iepriekš, 4. aprīlī Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) pieņēmusi lēmumu aizliegt aģentūras Sputnik fotogrāfiju un citas produkcijas izmantošanu valstis finansētajiem sabiedriskajiem medijiem.

NEPLP noteikusi, ka plašsaziņas informācijas sabiedriskie līdzekļi tērē naudu no valsts budžeta, lai iegādātos Sputnik materiālus.

"Latvijas nodokļu maksātāju naudas izlietošana "Sputnik" stiprināšanai un tā zīmola popularizēšanai nav Latvijas sabiedrības interesēs," – sacīja padomes priekšsēdētāja vietnieks Ivars Āboltiņš.

Latvijas mediju žurnālisti NEPLP lēmumu uztvēruši neviennozīmīgi. Preses pārstāvji lauza galvu, kā rīkoties darbā ar informācijas gadījumiem, kuri skar tieši Krieviju, vai gadījumā, ja pasākumā piedalījušies tikai Krievijas mediji. Vairāki mediju pārstāvji jaunos ierobežojumus uzskata par cenzūru.

Temats:
Sputnik demokrātijas žņaugos (86)

Pēc temata

Margarita Simoņana: drīz vien Sputnik pārmetīs propagandisku klusēšanu
Baltijā izvēršas kampaņa pret Sputnik un RT
Krievijas vēstniecība Lielbritānijā izsmējusi RT un Sputnik veltītu rakstu Daily Mail
Google News mācīs slēpt Sputnik un RT publikācijas

Galvenie temati