15:41 08 Maijs 2021
Tiešraide
  • USD1.2059
  • RUB89.4671
  • RUB89.4671
Latvijā
Saņemt īso saiti
156

Bezpilota lidaparāti tiks izmantoti militārajās mācībās Namejs 2018, kuras notiks no 20. augusta līdz 2. septembrim visā Latvijas teritorijā.

RĪGA, 30. marts – Sputnik. Latvijas Aizsardzības ministrija sākusi bezpilota lidaparātu iegādi, dronus paredzēts izmantot jau gaidāmajās militārās mācībās Namejs 2018, tiek ziņots Aizsardzības ministrijas portālā sargs.lv.

Bezpilota lidaparātu izmantošanu paredz Nacionālo bruņoto spēku novērošanas un atpazīšanas funkciju attīstības koncepcija, kura tika apstiprināta 2016. gadā, vēsta Latvijas Aizsardzības ministrija. Šobrīd veikti praktiskie soļi tās īstenošanā – uzsākta bezpilota lidaparātu iegāde, precizēja iestādē.

Aizsardzības ministrija neatklāj informāciju par to, kādas modifikācijas un pie kāda ražotāja tiek iegādāti droni armijas vajadzībām, taču atzīmēja, ka šis virziens tikšot attīstīts arī turpmāk.

Aizsardzības ministrijas iegādātie lidaparāti tiks izmantoti militāro mācību gaitā Namejs 2018, kas notiks no 20. augusta līdz 2. septembrim visā Latvijas teritorijā. Šobrīd tās ir vērienīgākās Latvijas Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku organizētas mācības. Tajās piedalīsies ne vien Latvijas Republikas karavīri un zemessargi, bet arī sabiedroto spēki, kā arī rezervisti un IeM struktūru personāls.

Pēc temata

Lai palido: Latvijā apšņāpti spārni bezpilota lidaparātiem
Rezervistam piespriests sods par neierašanos mācībās – 200 eiro
Ādažu poligons paplašināts liela mēroga mācībām
Mācībās Latvijā NATO spēki apgūst spēku pielietošanu krīzes eskalācijas apstākļos

Galvenie temati