19:14 26 Maijs 2020
Tiešraide
  • USD1.0975
  • RUB77.7494
Latvijā
Saņemt īso saiti
65

Kopš šī brīža visi ģeogrāfiskie nosaukumi Latvijā jāsaskaņo ar Valsts valodas centru, lai izvairītos no ideoloģiskām diversijām.

RĪGA, 28. marts — Sputnik. Ministru kabinets atbalstījis Tieslietu ministrijas ierosinājumu saskaņot ar Valsts valodas centru (VVC) visus jaunos ģeogrāfiskos objektus Latvijā, liecina informācija Tieslietu ministrijas mājaslapā.

Šī likumprojekta mērķis – nodrošināt latviešu nācijas kultūras mantojuma saglabāšanos un veicināt īpašvārdu korektu lietojumu atbilstoši latviešu valodas normām un kultūrvēsturiskajām tradīcijām.

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (Nacionālā apvienība) paskaidroja jaunieveduma praktisko nozīmi savā lapā Twitter.

"Ja kādai prokremliski orientētai vietvarai būs vēlēšanās kādu jauno ciematiņu nosaukt par Putinovku vai līdzīgā Latvijai svešā vārdā, tad šāda "pašdarbība" vairs nebūs iespējama," – raksta ministrs.

2013. gadā bijušajam Saeimas deputātam Aleksejam Holostovam piederošais uzņēmums "Vianets" sāka Babītes novadā attīstīt ekociematu tīklu "Blagodat". Viens no ciematiem tika nosaukts par Putinku, otrs – par Medvedevku, kā rezultātā VVC izteica savas pretenzijas.

Pēc temata

Kafejnīcas īpašnieks spiests atlaist sevi no darba pēc VVC inspekcijas
VVC veic pārbaudi: latviešu tautības kasiere nosaukusi pirkuma summu krievu valodā
Cīņa par latviešu valodu jaunā līmenī: VVC izstrādās mobilo aplikāciju sūdzību iesniegšanai
VVC stāsta, kā tūristu rādītāji krievu valodā grauj sabiedrību

Galvenie temati