22:27 21 Janvāris 2019
Tiešraide
  • USD1.1362
  • RUB75.4270
Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēka

Labāko pilsētu reitingā Rīga atpaliek no Baltijas galvaspilsētām

© Sputnik / Sergey Melkonov
Latvijā
Saņemt īso saiti
36

Amerikāņu konsultāciju kompānijas Mercer eksperti uzskata par pasaules labāko pilsētu Vīni, savukārt par sliktāko – Bagdādi.

RĪGA, 22. marts – Sputnik. Rīga iekļuvusi labāko pilsētu pirmajā simtniekā, ko ik gadu sastāda amerikāņu konsultāciju kompānija Mercer.

Latvijas galvaspilsēta ieņēmusi 90. vietu un nedaudz piekāpusies kaimiņiem – Viļņa ieņēmusi 81. vietu, Varšava – 82., savukārt Tallina izrādījusies 87. vietā. Par labāko pilsētu, pēc ekspertu viedokļa, kļuvusi Vīne.

Pirmajā trijniekā tāpat iekļuvusi Šveices Cīrihe, Jaunzēlandes Oklenda un Vācijas Minhene, kuras sadalījušas savā starpā trešo vietu. Pirmajā desmitniekā izrādījās Vācijas Diseldorfa un Frankfurte, Kanādas Vankūvera, Dānijas galvaspilsēta Kopenhāgena un vēl divas Šveices pilsētas – Ženēva un Bāzele.

Maskava šajā sarakstā ieņēmusi tikai 167. vietu, savukārt Kijeva – 173. Pēdējās vietas ieņēmušas Jemenas Sana un Centrālāfrikas Republikas galvaspilsēta Bangi, savukārt par pasaulē sliktāko pilsētu eksperti atzinuši Bagdādi.

Kompānija Mercer ik gadu sastāda pasaules pilsētu reitingu, vērtējot lielpilsētas pēc dzīves kvalitātes. Eksperti uzskata, ka saraksts var palīdzēt kompānijām, kurām ir pārstāvniecības vairākās valstīs, kā arī, ja kompānijas vēlas sūtīt savus darbiniekus uz ārzemēm.

Reitinga sastādīšana notiek, pamatojoties uz politiskiem, sociāliem un ekonomiskiem parametriem, kā arī tiek ņemta vērā medicīnas kvalitāte, izglītības līmenis, izejvielu preču cenas, klimats un vairāki citi faktori.

Pēc temata

Rīga iekļuvusi Eiropas labāko tūrisma maršrutu pieciniekā
Latvija ieņēmusi 50. vietu viesmīlīgo valstu reitingā
Tūrists tērē 54 eiro, biznesmenis – 390: Latvijai iesaka izdarīt secinājumus

Galvenie temati