11:29 11 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Latvijā
Saņemt īso saiti
Vēlēšanu hipodroms (136)
30

Pirms rudenī paredzētajām Saeimas vēlēšanām informācijas sistēmas Latvijā tiks sagatavotas ārvalstu kiberuzbrukumu atvairīšanai.

RĪGA, 19. marts — Sputnik. Drošības policija (DP) brīdinājusi par kiberuzbrukumu risku pirms gaidāmajām Saeimas vēlēšanām, vēsta telekanāla LTV pārraide De facto. Par to pastāstīja DP priekšnieka vietnieks Ints Ulmanis.

Viņš pauda, ka liels risks ir sensitīvo datu nonākšana ārzemju specdienestu rokās: "Tas ir liels apdraudējums, jo dati var tikt izmantoti visdažādākos nolūkos, varbūt ne rīt, bet pienāks parocīgs laiks un specdienesti, kas to nozog, var izmantot."

Ulmanis norādīja, ka saņemta informācija no partnerdienestiem, un Latvijai jābūt drošai, ka informācijas sistēmas sagatavotas kiberuzbrukumu atvairīšanai.

Drošības policija gan norādīja, ka pagaidām nekas neliecina par iejaukšanos vēlēšanās Latvijā.

Arī Latvijas Ārlietu ministrija apstiprināja LTV, ka diplomāti gatavojoties cīņai ar likumpārkāpējiem sociālajos tīklos.

Ziemeļatlantijas līguma organizācijas izcilības centra stratēģiskās komunikācijas jautājumos direktors Jānis Sārts iepriekš pastāstīja, ka hakeriem neizdosies ietekmēt balsu skaitīšanu Saeimas vēlēšanu laikā Latvijā, jo elektroniskās balsošanas sistēma valstī vēl joprojām nav ieviesta.

Temats:
Vēlēšanu hipodroms (136)

Pēc temata

Ilga Kreituse: Latvijā viss ir kā citur pasaulē, tikai mazliet savādāk
Jānis Urbanovičs: Latvijas premjerministrs nespēj atteikt provokatoriem
Aģitācijas aizliegšana krievu valodā: "Vienotība" par, ZZS noskaņota skeptiski
Pirms vēlēšanām Latvijā varētu bloķēt Facebook

Galvenie temati