00:46 24 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2158
  • RUB91.1009
Latvijā
Saņemt īso saiti
77

Tuvākā pusgada laikā plānots izvēlēties centra vadības modeli un noteikt, kurš atbildēs par tā attīstību.

RĪGA, 15. marts – Sputnik. Rail Baltica celtniecības ietvaros Salaspilī plānots atvērt lielāko loģistikas centru Baltijas valstīs, paziņoja Dienas Bizness intervijā SIA Eiropas Dzelzceļa līnijas attīstības un sadarbības departamenta direktors Agnis Driksna.

Plānots, ka Rail Baltica loģistikas centrs, kas pārvadājumiem izmantos vairākus transporta veidus, atradīsies Salaspilī, jo, kā rāda situācijas analīze, tā savā nozīmē pārspēj ne tikai, piemēram, Iecavu vai Vangažus, bet arī Olaini. Loģistikas centrs tiks uzbūvēts teritorijā starp esošajiem 1520 mm sliežu ceļiem un autoceļiem A4 (Via Baltica) un P5 (savieno Sauriešus un Tīnūžus).

Centra celtniecības grafiks pagaidām nav skaidrs, Driksna pastāstīja, ka tuvākā pusgada laikā plānots izvēlēties centra vadības modeli un noteikt, kurš atbildēs par tā attīstību. Līdz ar to Satiksmes ministrija Eiropas Infrastruktūras attīstības instrumenta (CEF) ietvaros iesniegusi pieteikumu ietekmes uz apkārtējo vidi izvērtēšanai, lai sagatavotu teritoriju loģistikas darbam, tad sekos projektēšana un celtniecība. Līdz 2026. gadam, kad pa Rail Baltica varētu tikt uzsākta vilcienu kustība, Salaspils loģistikas centram ir jākļūst par lielāko Baltijā.

Tiešā un netiešā valsts pārvaldē un īpašumā jāpaliek svarīgākai infrastruktūrai – dzelzceļam, apkalpojošajai zonai ar ceļamkrāniem. Driksna atzīmēja, ka jau ir piedāvājumi no ķīniešiem, kuri gatavi izveidot centra projektu, uzbūvēt un vadīt to.

Pēc temata

Jautājums nav saistīts ar politiku: Igaunija un Lietuva nevēlas apspriest RB Rail
Visas Baltijas valstis apstiprinājušas Rail Baltica trasi un plānojumu
Protestējot pret Rail Baltica, zemnieki gatavi gulties uz sliedēm
ES negarantē Rail Baltica finansējumu iepriekšējā apjomā

Galvenie temati