10:27 06 Jūnijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1330
  • RUB77.8155
Latvijā
Saņemt īso saiti
81

Trešdaļa Latvijas iedzīvotāju piedalās Latvijas Loto loterijās, neskatoties uz to, ka cerība uz laimestu ir niecīga, un katram piektajam spēlētājam attīstās atkarība.

RĪGA, 8. marts — Sputnik. Gads ar gadu Latvijas Loto peļņa stabili aug, taču narkologi brīdina, ka loterija arī ir azartspēle, raksta TVNet.

1972. gadā dibinātā Latvijas Loto kompānija izturējusi laika pārbaudi un turpinājusi darbu arī pēc neatkarības atjaunošanas. 2015. gadā uzņēmuma apgrozījums sastādījis 24,68 miljonus eiro, kas ir par 13% vairāk, nekā 2014. gadā, savukārt ienākumi sastādīja 4 miljonus. 2016. gadā Latvijas Loto apgrozījums sastādījis vairāk nekā 29 miljonus eiro, savukārt peļņa bijusi 5 miljoni.

Loterija ir sava veida valsts papildus ienākumu avots, jo 90% līdzekļu nonāk budžetā.

Turklāt laimesta iespēja ir mikroskopiski maza: saskaņā ar Latvijas Loto nosacījumiem, laimē viens pret 95 miljoniem vai viens pret diviem miljoniem. Vairums cilvēku spēlē visu dzīvi, taču laimestam tuvāki tā arī nekļūst. Neskatoties uz to, saskaņā ar uzņēmuma datiem, Latvijas Loto loterijās gada laikā piedalās 30% Latvijas iedzīvotāju vecumā virs 18 gadiem.

Narkologs Māris Ķirsons atzīmē, ka atkarībā no loterijas nonāk 20% dalībnieku, turklāt katrs atkarīgais negatīvi ietekmē vēl četrus cilvēkus sev apkārt. Pēc viņa sacītā, atkarība nekad nav individuāla patoloģija.

Speciālistus uztrauc tas, ka loterijas biļetes pārdot arī bērniem. Azartspēļu un izložu likums to neaizliedz, jo aizliegums attiecas tikai pret azartspēlēm. Ķirsons atzīmē biedējošu tendenci: no atkarības cieš arvien jaunāki cilvēki. Pieradināt bērnu pie loterijas kopš bērnības nav pats labākais, kas būtu jādara valstij.

Latvijas Loto brīdina, ka neiesaka spēlēt momentloterijas līdz 18 gadiem, taču iespēja pastāv, un jaunieši to aktīvi izmanto. Nav nekā laba, ka divpadsmit gadus veci pusaudži garajā starpbrīdī visu savu kabatas naudu atdod nevis pusdienām, bet gan jaunām loterijas biļetēm. Pieci no kompānijas izaugs no šīs aizraušanās, savukārt divi nomainīs to pret blakus atrodamo spēļu zāli, brīdina ārsts.

Pēc temata

Latvijas iedzīvotājs joprojām nav saņēmis loterijā laimētos 75 tūkstošus eiro
Sievas un bērnu dzimšanas datumi palīdzējuši Latvijas iedzīvotājam vinnēt loterijā 600 tūkstošus eiro
Igaunijas iedzīvotājs laimējis miljonu eiro

Galvenie temati