16:35 04 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1726
  • RUB86.6018
Latvijā
Saņemt īso saiti
123

Sarunas pa telefonu pie stūres bieži kļūst par avārijas iemeslu, tāpēc Valsts policija piedāvā ieviest stingrāku sodu par šo pārkāpumu.

RĪGA, 5. marts — Sputnik. Ceļu policija izstrādājusi Administratīvo pārkāpumu likuma grozījumus, vēsta rus.lsm.lv.

Izstrādātie grozījumi paredz palielināt sodu par telefona sarunām pie automašīnas stūres no 15 eiro līdz 100 eiro.

Valsts policijas Ceļu satiksmes drošības direkcijas priekšnieks Normunds Krapsis pastāstīja, ka Latvijā aizliegumu lietot mobilos tālruņus pie stūres pārkāpj katrs trešais vai ceturtais autovadītājs.

Normunds Krapsis norādīja, ka pastāv dažādas iespējas ietekmēt situāciju: palielināt atbildību par mobilā telefona lietošanu transportlīdzekļa vadīšanas laikā, paaugstināt sodu. Viņš atgādināja, ka pašlaik cilvēki telefonu izmanto ne tikai zvaniem, bet arī lasa ziņas ar tā palīdzību un sarakstās internetā.

Likuma grozījumus izskatīs likumdevēji.

Laikā, kamēr grozījumi tiek izskatīti, policija plāno īstenot pilotprojektu. Automašīnu bez trafareta zīmējuma plānots aprīkot ar kontroles sistēmu, kas nofotografēs runājošos pie stūres, un sods par pārkāpumu tiks izsūtīts pa pastu.

"Vienkāršiem vārdiem runājot, sistēma darbosies šādi — satiksmes plūsmā policijas automašīnā iebūvētā sistēma automātiski nolasīs tuvumā esošo transportlīdzekļu numura zīmes, lai, savienojoties ar datu bāzēm, pārbaudītu, vai nav pārkāpumi. Papildus, ja kādā no tuvumā esošajām automašīnām vadītājs lietos tālruni, tad policijas automašīnas sānos ierīkotās kameras konstatēs šo pārkāpumu un automašīnas īpašniekam vēlāk tiks atsūtīts paziņojums par uzlikto sodu," – pastāstīja Krapsis.

Iepriekš vēstīts, ka veiktā aptauja liecina: aptuveni 75% autovadītāju Latvijā pie stūres sarunājas pa tālruni, raksta un lasa īsziņas, izmanto internetu.

Pēc temata

Valsts policija: radari nav samazinājuši ātruma režīma pārkāpumu skaitu
2016. gadā par radaru konstatētiem pārkāpumiem tika savākti gandrīz 4 miljoni eiro

Galvenie temati