20:15 03 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Latvijā
Saņemt īso saiti
46

Šodien, 3. martā sāksies pašlikvidējošās kredītorganizācijas klientu ieguldījumu izmaksa līdz 100 tūkstošiem klientu.

RĪGA, 3. marts — Sputnik. Garantētos ieguldījumus ABLV Bank klientiem, kura pieņēma lēmumu par pašlikvidāciju, izmaksās banka "Citadele", vēsta Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK).

​Ieguldījumu izmaksa līdz 100 tūkstošu eiro apmērā sāksies šodien, 3. martā. Komisija atzīmēja, ka 87,8% bankas klientu ieguldījumi tiks izmaksāti pilnībā, staro vietējiem klientiem naudu pilnā apmērā saņems 97,8% ieguldītāju.

ABLV Bank ir 22 830 klientu, tostarp 8 468 — no Latvijas. Viņu vidū 7418 ir fiziskas personas, 1050 — juridiskas personas. Ieguldījumi pilnībā tiks izmaksāti 20 051 klientam, nepilnā apmērā — 2 779 klientiem. Viņu vidū 184 ir vietējie klienti, galvenokārt — juridiskas personas.

FKTK iepriekš paziņoja, ka Ieguldījumu garantijas fonda līdzekļi izmaksām netiks izmantoti, jo ABLV rīcībā ir pietiekami lieli līdzekļi. Garantēto ieguldījumu izmaksai bankai nepieciešami 480 miljoni eiro, ko ABLV Bank jau ieskaitījusi FKTK kontā.

Ziņots, ka klientu un kreditoru interešu maksimālas aizsardzības mērķiem un atbilstoši Eiropas Centrālās bankas lēmumam par ABLV likvidācijas procesa iniciēšanu, akcionāru ārkārtas sēdē pirmdien tika pieņemts lēmums par pašlikvidāciju. Kredītorganizācija uzskata, ka tādējādi tai izdosies sekmīgi aizsargāt savus aktīvus, lai norēķinātos ar visiem klientiem.

Pēc temata

Bloomberg: banku krīze Latvijā jautājumos un atbildēs
ASV aplaupa koloniju: "Latvijas tīģera" nāve nāks par labu Rotšilda biznesam
Dombrovskis izvērtēja, cik IKP pazaudēs Latvija ABLV likvidācijas dēļ
Lembergs: Latvijai ir jāiesniedz nota ASV un jāzvana Trampam, nevis jāvaino Krievija

Galvenie temati