04:25 21 Februāris 2020
Tiešraide
  • USD1.0790
  • RUB68.8060
Latvijā
Saņemt īso saiti
29

Sinoptiķu solītais atkusnis, šķiet kavējas – brīvdienās un nākamās nedēļas sākumā valstī gaidāma temperatūra zem nulles.

RĪGA, 3. marts — Sputnik, Jeļena Kirillova. Spēcīgais sals Latviju ir pametis, taču būtu par agru nomainīt siltos ziemas apģērbus pret pavasara mēteļiem.

Piektdien laiku valstī noteica neliels ciklons, kura centrs atradās virs Baltkrievijas.

​Brīvdienās augstpiediena apgabals atkāpsies uz austrumiem, un atmosfēras spiediens kritīsies. Sestdien vēl saglabāsies mierīgs un saulains laiks, taču debesīs jau parādīsies mākoņi. Naktī un no rīta vietām Kurzemē, iespējams, veidosies migla un sarma.

Svētdien mākoņu daudzums palielināsies, un vakarpusē valsts dienvidaustrumu rajonos gaidāms neliels sniegs. Gaiss kļūs siltāks: dienā termometrs rādīs —3…-6 grādus.

Nākamās nedēļas sākumā īpašas laikapstākļu pārmaiņas nav gaidāmas. Valsts dienvidaustrumos sniega sega varētu pieaugt par 4-6 cm.

Dienvidu un dienvidaustrumu vējš ienesīs Latvijā siltu gaisu, tāpēc gaidāma neliela gaisa temperatūras celšanās. Naktī temperatūra kritīsies ne zemāk par —10…-12 grādiem, dienā vietām iesils līdz —1 grādam.

Taču, šķiet, nākamnedēļas vidū Latviju gaida kārtējais sals: zema spiediena apgabals no ziemeļiem ienesīs Latvijā skaidru laiku ar nelielu mākoņu daudzumu, taču temperatūra no jauna kritīsies.

​Atsevišķas prognozes, piemēram, GFS sistēmā liecina, ka valsts austrumos vēl divas nedēļas iespējams sals līdz —20…-25 grādiem, vēsta sinoptiķis Jānis Trallis.

Pēc temata

Sinoptiķi pastāstījuši, kad Latvijā iestāsies atkusnis
Sals līdz -25 grādiem: sinoptiķi prognozē laikapstākļus martā
Sinoptiķi prognozē siltu pavasari un plūdus Latvijā

Galvenie temati