05:41 09 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Latvijā
Saņemt īso saiti
114

Latvijas pierobežu ceļus aprīkos ar "inteliģentajām" videonovērošanas sistēmām, kas ļauj noteikt automobiļu numurzīmes.

RĪGA, 28. februāris – Sputnik. Daugavpils Robežsardzes pārvalde drīzumā saņems papildus video aprīkojumu, vēsta Latvijas Radio 4 programma "Doma laukums".

Uz pierobežu ceļiem parādīsies jaunas videonovērošanas kameras, kuras spēs identificēt automobiļu numurzīmes. Tas aicina atvieglot policistu darbu, kuri meklē aizdomās turamos. 

Daugavpils pārvaldes robežsargi saņems termālās kameras, video reģistratorus un individuālās videokameras.

Pēc Daugavpils pārvaldes Robežkontroles tehnisko līdzekļu nodaļas priekšnieka Romualda Stašāna sacītā, šo tehnisko aprīkojumu izmantos gan tie, kas strādā uz zaļās robežas, gan imigrācijas nodaļas un robežkontroles punktu darbinieki.

"Individuālās kameras tiks piestiprinātas pie cilvēka, un notiks videonovērošana. Otrkārt, tā ir kontrole, jo rodas daudz strīdu ar kontrabandistiem vai nelegāliem, kad nepieciešama pierādījumu bāze," — pastāstīja Stašāns.

Efektīvākai pārkāpēju apkarošanai apvienojusies Latvijas un Lietuvas policija un robežsardze.

Projekta finansējums ir 580 tūkstoši eiro, 85% sedz Eiropas finansējums. Pārējie 15% proporcionāli sadalīti projekta dalībnieku vidū.

Robežsargiem būs 79 individuālās kameras, kā arī 66 video reģistratori, kuri tiks uzstādīti mašīnās. Turklāt tiks iegādātas 4 pārnēsājamās termālās kameras, tās tiks izsniegtas darbiniekiem pirms došanās dienestā.

"Pierobežu rajonos tiks uzstādītas "inteliģentās" kameras ar numurzīmju noteikšanu. Šīs kameras tiks uzstādītas tādā veidā, ka būs kopējs programmas nodrošinājums, un gan robežsargi, gan policija un citas ieinteresētās personas, kurām būs piekļuve, varēs izmantot datu bāzi," — paskaidroja Stašāns.

Videonovērošanas kameras uzstādīs uz maģistrālajiem pierobežu ceļiem.

Pēc temata

Kozlovskis: jāpalielina robežsargu skaits
Ceļu policijas korupciju apkaros ar videokameru palīdzību
Robežsardze pārbaudījusi pirmos nožogojuma kilometrus pie Latvijas un Krievijas robežas
Policistiem iegādāsies videokameras apģērbam par 110 tūkstošiem eiro

Galvenie temati