16:26 18 Septembris 2019
Tiešraide
  • USD1.1026
  • RUB70.7241
Aizsardzības ministrija

Latvija katru gadu tērēs 50 miljonus eiro militārajai infrastruktūrai

© Sputnik / Sergey Melkonov
Latvijā
Saņemt īso saiti
34

Šogad lielākā daļa naudas tiks iztērēta Ādažu poligonam, kur turpinās kazarmu un noliktavu būvniecība, kā arī militārās tehnikas glabāšanas telpu uzlabošana.

RĪGA, 26. janvāris — Sputnik. 2018.-2021. gadā Latvija plāno iztērēt 200 miljonus eiro militārās infrastruktūras attīstībai, teikts Aizsardzības ministrijas vietnē.

Šogad lielākie līdzekļi 30 miljonu eiro apjomā, tiks investēti Ādažu  poligonā. Šeit turpināsies kazarmu un noliktavas būvniecība, kā arī militārās tehnikas glabāšanas telpu uzlabošana. Tāpat poligonā tiks uzbūvēts sporta centrs. Jaunas kazarmas tiks celtas arī aviācijas bāzē Lielvārdē.

Zemessardzes bāzu attīstība notiks uz  pašvaldību esošo īpašumu rēķina, taču tiks celtas arī jaunas būves. Piemēram, Zemessardzes 51. kājnieku bataljona attīstībai no Dobeles novada pašvaldības tiks pārņemts īpašums "Apguldes skola" aptuveni 11 hektāru platībā.

Rīgā tika izveidota Zemessardzes struktūrvienība, kas ar citām Aizsardzības ministrijas iestādēm pārņem militārās institūcijas pārvaldē bijušo Linezera slimnīcu.

Kā iepriekš rakstīja Sputnik Latvija, tuvākajos četros gados AM plāno sākt sešu jaunu bāzu infrastruktūras attīstību Zemessardzes bataljoniem — Rīgā, Jelgavas, Bauskas, Dobeles, Krustpils un Gulbenes novados.

Piešķirti arī līdzekļi Nacionālo bruņoto spēku (NBS) bāzes celtniecībai Rēzeknes novada Lūznavā, tā kļūs par pirmo reģionā uz robežas ar Krieviju.

Kopā ar struktūru Ādažos tiks attīstīti trīs reģionālie poligoni: "Lāčusils" Alūksnes novadā un "Meža Mackeviči" Daugavpils novadā, kā arī viens specializētais poligons Skrundā, kur mācības notiek pilsētvides apstākļos.
Pērn infrastruktūras attīstībai iztērēti 57,2 miljoni eiro, ekspluatācijā ieviestas četras kazarmas: divas Ādažos, viena Lielvārdē un viena — speciālu uzdevumu apakšvienībā.    

Pēc temata

Latvijā iecerēts organizēt bruņutransportieru lādiņu ražošanu
Lietuva saņēma pirmos bruņutransportierus Boxer
Krievija atjaunos aviācijas pulku Baltijā un apbruņos to ar jaunākajiem Su-35

Galvenie temati