06:22 23 Februāris 2019
Tiešraide
  • USD1.1325
  • RUB74.1694
Nosaukts krievu izglītības petīcijas iesniegšanas datums Saeimai

Nosaukts krievu izglītības petīcijas iesniegšanas datums Saeimai

© Sputnik / Sergey Melkonov
Latvijā
Saņemt īso saiti
27

Kā paziņo Jeļena Bačinska, kura tagad nodarbojas ar iniciatīvu, šobrīd atrisināti visi organizatoriskie jautājumi ar portālu Manabalss.lv.

RĪGA, 19. janvāris — Sputnik. Petīcija par bilingvālās izglītības saglabāšanu Latvijā savākusi vairāk nekā 14 tūkstošus parakstu, un tuvākajā pirmdienā, 22. janvārī, plkst. 13:00 tos nodos Saeimai, paziņoja tiesību aizstāve Jeļena Bačinska.

Šobrīd atrisināti visi organizatoriskie jautājumi ar portālu Manabalss.lv, kurā tiek vākti identificēti paraksti, un pirmdien notiks dokumentu nodošana Latvijas parlamenta Mandātu un ētikas komisijas izskatīšanai, raksta Mixnews.lv.

"Mēs nevaram atcelt reformu, taču varam pieprasīt izglītības kvalitātes uzlabošanu. Mēs pieprasīsim jebkādu izmaiņu apturēšanu izglītības sistēmā bez kvalitatīvas "reformas 2004" rezultātu izvērtēšanas, kā arī izglītības kvalitāte kopumā," paziņoja Bačinska.

Viņa atgādināja, ka 2015. gada 13. maija Satversmes tiesas lēmums nostiprina bilingvālo izglītības modeli mazākumtautību skolās un atzīst izglītības monitoringa un analīzes veikšanas nepieciešamību.

Tiesību aizstāve norādīja, ka vecāki pieprasa objektīvas, profesionālas, uz zinātniskiem slēdzieniem balstītas izglītības kvalitātes izmeklēšanas un analīzes veikšanu.

"Taču IZM tā arī ne reizi neveica izglītības izmeklēšanu un izvērtēšanu, un tā vietā veic pseidodiskusijas, no kurām kārtējā notiks 2018. gada 18. janvārī, kur ierēdņi atkal pārliecinās mūs ministra Šadurska izvēlētā ceļa pareizībā. Mēs sakām, mūsos klausās, taču nedzird. Mēs jautājam, mums atbild ar klišejām un iegaumētām frāzēm, izvairās no sarunas mērķa. Beigās dēļ šī brīža politiķu izdevīguma cietīs mūsu bērni," noslēgumā pateica viņa.

Kā rakstīja Sputnik Latvija, petīcijas autors par bilingvālās izglītības saglabāšanu Deniss Barteckis nolēma nodot savu iniciatīvu dēļ iespējamas drīzas pārvākšanās uz citu valsti. Viņš ziņoja, ka vienīgais cilvēks, kuram viņš vēlētos nodot savu iniciatīvu, ir Rīgas mērs Nils Ušakovs. Pie viņa Barteckis jau bija vērsies. Taču pilsētas mērs atteicās pārņemt iniciatīvu par bilingvālās izglītības saglabāšanu.

Šonedēļ kļuva zināms, ka iniciatīvas lietas kārtos juriste Jeļena Bačinska.     

Pēc temata

Cīņa par vietu Saeimā: Ždanokas bites pret Ušakova kaķiem
Tatjana Ždanoka noliks EP deputāta pilnvaras
Mamikins: krievu skolu slēgšanu pieprasa SS veterāni un "meža brāļi"
Latvija neļaus Krievijai atvērt papildu vēlēšanu iecirkņus

Galvenie temati