03:19 12 Decembris 2019
Tiešraide
  • USD1.1075
  • RUB70.3925
Valsts policijas pretterorisma vienības OMEGA mācības

Latviešus sagatavos terorakta gadījumam

© Flickr / Valsts policija
Latvijā
Saņemt īso saiti
42

Drošības policija uzmanīgi seko līdzi terorisma attīstības tendencēm Eiropā un pasaulē, izmantojot iegūto informāciju rīcības plāna izstrādāšanā uzbrukumu novēršanai, un nepieciešamības gadījumā – reakcijai uz tiem.

RĪGA, 16. janvāris – Sputnik. Drošības policija (DP) savā mājaslapā publicējusi bukletu ar rekomendācijām, kā rīkoties Latvijas iedzīvotājiem terora akta gadījumā, tiek gatavota tā drukātā versija. Bukletu plānots izplātīt vietās, kuras tiek uzskatītas par visvieglāk pieejamām teroristu uzbrukumiem, raksta Mixnews.lv.

Tāpat bukletus saņems dienesti un iestādes, kas piedalās dažādās terorisma novēršanas mācībās. Trīs lapu lielā bukleta sastādītāji atgādina, ka, ja nav iespējams nokļūt drošā patvērumā, tad ir jābēg, jāslēpjas un jāziņo par noziedzniekiem.

Буклет Полиции безопасности о поведении при теракте
DP buklets ar rekomendācijām

Tiek atzīmēts, ka jāuzvedas klusi, nedrīkst tuvoties logiem, gaismu, elektroierīces, skaņa un vibrācijas režīms telefonā ir jāizslēdz. Iespējamības gadījumā jāpalīdz citiem, savukārt, kad ieradīsies policija, tad nedarīt asas kustības un turēt rokas redzamā vietā.

Taču DP atzīmē, ka terorisma draudu līmenis Latvijā ir zems. Tiek norādīts, ka valstī konstatētas personas, kas atbalsta teroristiskā grupējuma "Islāma valsts" rīcību un ir radikālā islāma skaidrojuma ietekmē.

Drošības policija uzmanīgi seko līdzi terorisma attīstības tendencēm Eiropā un pasaulē, izmantojot iegūto informāciju rīcības plāna izstrādāšanā teroristu uzbrukumu novēršanai, un nepieciešamības gadījumā – reakcijai uz tiem.

Kā jau iepriekš rakstīja Sputnik Latvija, septembrī notika pretterorisma specvienības Omega un citu tiesībsargu struktūru ķīlnieku atbrīvošanas mācības. Oktobrī norisinājās specvienības Omega mācības Centrālajā stacijā

Pēc temata

Nedraudzējieties ar familiāriem ārvalstniekiem: DP stāsta, kā identificēt spiegu
Jauns gads, vecās bailes: DP stāsta par lielākajiem izaicinājumiem 2017. gadā

Galvenie temati