08:00 04 Jūnijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1194
  • RUB77.0055
Latvijā
Saņemt īso saiti
NATO austrumu flangā (198)
200

Šogad Ādažu poligons paplašināts par vairāk nekā 5 tūkstošiem hektāru, lai karavīri varētu tajā organizēt ambiciozas un vērienīgas mācības.

RĪGA, 30. decembris — Sputnik. 2017. gadā Ādažu poligons paplašinājās par 5259 hektāriem, vēsta Latvijas Aizsardzības ministrijas mājaslapa Sargs.lv.

Ziņojumā norādīts, ka poligons paplašināts ziemeļaustrumu virzienā, un zemesgabalus Aizsardzības ministrija pārņēmusi īpašumā no Zemkopības ministrijas un VAS "Latvijas meži".

Turklāt ministrija sākusi pārrunas ar 59 zemes īpašniekiem ar mērķi paplašināt poligonu vēl par 270 hektāriem, lai 2018. gadā poligona platība sasniegtu 13 355 hektārus.

Patlaban Ādažu poligons, kas izvietojies Ādažu, Sējas un Saulkrastu novados, ir vienīgā plašā militārajām mācībām paredzētā teritorija Ādažos. Manevri tajā notiek jau gandrīz 90 gadus.

Ziņojumā paskaidrots, ka poligons tiek paplašināts ar mērķi veikt vērienīgus un sarežģītus militāros manevrus tā teritorijā, kas veicinātu Nacionālo bruņoto spēku (NBS) attīstību.

"Poligona paplašināšana ļaus paaugstināt personāla sagatavotību un nodrošināt kaujas atbalsta spēju integrēšanu mācībās, kā arī sekmēs Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto valstu bruņoto spēku kaujas spējas," – ziņo Aizsardzības ministrija.

Ministrija atgādina, ka Ādažu poligonā aizliegts ieiet un iebraukt bez administrācijas atļaujas. Jau nākamgad objektā tiks uzstādītas īpašas brīdinājuma zīmes civiliedzīvotāju drošībai.

AM atzīmē, ka daļa Ādažu poligona teritorijas pieder pie aizsargājamās dabas zonas EC Natura 2000, tāpēc teritorija tika paplašināta saskaņā ar likumdošanā paredzētajiem ierobežojumiem, kas skar apkārtējās vides aizsardzību.

Iepriekš ziņots, ka Latvijas ĀM saņēmusi Ministru kabineta atļauju zemesgabala iegādei Sējas novadā, kas nepieciešams militārā poligona paplašināšanai. Zemesgabals 3,1 ha platībā maksā vairāk nekā 10600 eiro.

Šogad poligonā tika svinīgi atklātas divas kazarmas par 8 miljoniem eiro, un plānots uzcelts sporta kompleksu par 15 miljoniem eiro.

Temats:
NATO austrumu flangā (198)

Pēc temata

ASV un NATO ieguldīja Latvijas aizsardzībā simtiem miljonu eiro
Armija nedaudz patrokšņos Ādažu rajonā: brīvdienās norisināsies mācības
Latvija pievienojusies Eiropas Savienības aizsardzības līgumam
"Militārā Šengena": eskalācija sākas Latvijā
Mācībās Latvijā NATO spēki apgūst spēku pielietošanu krīzes eskalācijas apstākļos

Galvenie temati