06:44 09 Maijs 2021
Tiešraide
  • USD1.2059
  • RUB89.4671
  • RUB89.4671
Latvijā
Saņemt īso saiti
186

Latvijas pasludināšana par zonu, kura cietusi no dabas stihijas radītajiem postījumiem, ļaus lauksaimniekiem saņemt Eiropas Komisijas palīdzību.

RĪGA, 15. novembris – Sputnik. Krīzes pārvaldes padome paziņoja, ka Latvija ir valsts mēroga dabas katastrofas zona, vēsta Skaties.lv. Šāds lēmums tika pieņemts šodien Padomes ārkārtas sēdē.

Sanāksme tika sasaukta, lai izskatītu vietējo varas iestāžu lēmumu par ārkārtas stāvokļa ieviešanu 11 apgabalos, taču tika pieņemts lēmums piemērot šo stāvokli visai valstij.

Par stihijas postījumiem tika atzītas rudens lietavu un plūdu sekas. Šāds formulējums atšķiras no ārkārtas situācijas un ļauj iedarbināt ārkārtas stāvokļa apstākļus.

Pēc ierēdņu sacītā, tagad lauksaimniekiem ir tiesisks pamats palīdzības saņemšanai dažādu līgumu vai saistību neizpildīšanas gadījumā, tostarp, attiecībā uz Eiropas Komisiju.

Lietavu un plūdu dēļ lauksaimnieki, kuri nodarbojas ar kartupeļu un graudaugu audzēšanu, nespēja iegūt sēklas pilnā apjomā. Tāpat tas varētu ietekmēt pavasara sēšanas kampaņu.

Kā tika ziņots iepriekš, no valsts budžeta lietavās un plūdos cietušajiem lauksaimniekiem tika piešķirti 14 miljoni 870 tūkstoši eiro.

Pēc temata

Kučinskis: Latvija saņems no ES līdzekļus plūdu nodarīto zaudējumu kompensācijai
Kāpēc meteorologi nespēj prognozēt plūdus Latgalē
Kartupeļu cenas pieaugs lietavu dēļ
Lietavu sekas: 2 miljoni eiro ceļu remontam, 37 miljoni – fermeriem

Galvenie temati