03:45 10 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1342
  • RUB80.0425
Latvijā
Saņemt īso saiti
61

Pateicoties tehnoloģiju progresam, pēc 12 gadiem Rīga pilnībā pāries uz alternatīviem sabiedriskā transporta veidiem, paziņoja vicemērs Andris Ameriks.

RĪGA, 6. novembris – Sputnik. Rīgas vicemērs Andris Ameriks partijas "Gods kalpot Rīgai" (GKR) sanāksmē paredzēja pilnīgu trolejbusu izzušanu no galvaspilsētas ielām pēc 12 gadiem, vēsta baltnews.lv

Ameriks pastāstīja par rīcības plānu Rīgai turpmākajiem četriem gadiem, kuru atbalstīja partija. Plāns sastāv no 14 punktiem, kuru vidū ir tramvaju līnijas būvniecība Skanstes ielas rajonā un pakāpeniska pāreja uz ūdeņraža transportu.

Vicemērs atzīmēja, ka jaunais transports jau šobrīd varētu kursēt ar alternatīvu enerģijas avotu palīdzību, tādēļ pēc 12 gadiem novecojušo trolejbusu Rīgā nebūs.

Turklāt viens no plāna galvenajiem punktiem ir mikrorajonu attīstība. Tāpat plānā ir sadaļa par "ērtu un ātru mājupceļu, ceļu uz darbu un uz skolu", saskaņā ar kuru paredzēts turpināt sabiedriskā transporta parka atjaunošanu, savukārt viena no pamatprioritātēm būs ceļu un tiltu remonts.

Iepriekš Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētājs Vadims Baraņņiks paziņoja, ka rīdzinieki pirmie pasaulē varēs sākt izmantot ekoloģiski tīru ūdeņraža trolejbusu, jo uz ūdeņraža strādājošie trolejbusi parādīsies uz Rīgas ielām jau šogad: pilsēta saņems desmit trolejbusus, kuriem dīzeļģeneratoru vietā būs ūdeņraža degvielas elements.

Tāpat deputāts atzīmēja, ka Jelgavas ielas trolejbusu parka teritorijā tiek būvēta ūdeņraža degvielas ražošanas stacija un speciāla uzpildes stacija, kas padarīs Rīgas Satiksmi par pasaulē pirmo pilnībā autonomo uzņēmumu, jo tas patstāvīgi ražos degvielu un nodrošinās ar to savu transporta parku.

Pēc temata

Rīgas dome apsvērs piedāvājumu pārsēdināt rīdziniekus laivās un kuteros
Rīgas dome sākusi sodīt par nepabeigtajiem ielu remontdarbiem
Rīgas dome meklē līdzekļus Mežaparka Lielās estrādes pārbūvei
Rīgas dome informēja par 2017. gada prioritātēm

Galvenie temati