05:22 09 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Latvijā
Saņemt īso saiti
84

Twitter lietotāji konstatējuši amizantu faktu: Latvijas iedzīvotāji žēlojas par mazām algām un lieliem nodokļiem, taču stundas laikā izpirkuši iPhone X partiju, kuru cena pārsniedz vidējās algas apmēru valstī.

RĪGA, 5. novembris — Sputnik. Piektdien, 3. novembrī Latvijā sākās jaunā iPhone X tirdzniecība. No pl. 8 rītā pie oficiālā dīlera Apple iDeal veikala Brīvības ielā Rīgā parādījās rinda, ko veidoja cilvēku, kuri vēlējās iegādāties viedtālruni par 1127 eiro, vēsta mixnews.lv.

Jāpiebilst, ka, saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem par 2016. gadu, vidējā alga pirms nodokļu nomaksas Latvijā sastādīja 859 eiro. Twitter lietotāji ironiski izteicās par to, ka jauno iPhone X partiju "nabaga" latvieši izpirkuši stundas laikā.

Tīkla lietotāja Helēna Mūrniece raksta: "Nabadzīgā, mūžam neapmierinātā latviešu tauta Iphone X izpirka stundas laikā. Viss kārtībā."

Viņas viedoklim nekavējoties atbildēja Maruta: "Viss kārtībā ir tikai tiem, kas samaksāja uzreiz. Un cik uz nomaksu?"

"Te runa vairāk par daudzajiem latvju bāleliņiem, kas sūdzas, ka viss slikti, naudas nav, valdība vainīga, bet paši skrien pirkt Iphone X," – attrauca Helēna.

Savukārt Ritvars Apple produkcijas pircējus nosauca par "oligarhu mantiniekiem".

Tālis Linkaits raksta, ka galvenais, lai visiem mantiniekiem pietiktu aparātu: "Mums miljonāri vien ir pāri simtam. Drīzāk jāsatraucas, vai visiem pietika."

Rindas pēc jubilejas viedtālruņiem stājās lielpilsētās visā pasaulē, arī Maskavā. Krievijas iedzīvotāji pavisam noteikti apsteiguši latviešus šajā ziņā – rindā viņi stājās nevis Apple flagmaņa pārdošanas dienas rītā, bet gan dažas diennaktis iepriekš. Īpaši uzņēmīgie sāka pārdot savas vietas rindā par cenām, ko dažkārt varēja salīdzināt ar pašu viedtālruņu cenu.

 

Pēc temata

Krievijas vēstniecība Lielbritānijā aicinājusi kritiķi startēt kosmosā ar iPhone
Vēl labāk, vēl vienkāršāk: ASV notika jaunā iPhone prezentācija
Nekādu joku: iznācis sarkans iPhone
Ķīnā slimnīcas darbiniekiem aizliegts pirkt jaunos iPhone

Galvenie temati